Portal_background_image

استاندار مركزي مطرح كرد: ترويج و انتقال فرهنگ كار خير به نسل جوان هنر مديران است/ تقدير از خيرين گامي مهم در راستاي فرهنگ سازي كار خير

آقازاده استاندار مرکزی در نشست خبری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان، گفت: حفظ، ترویج و انتقال فرهنگ کار خیر به ویژه در نسل جوان هنر مدیران است.

 

 

 

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی از استان های پیشرو در بهره گیری از ظرفیت خیرین است و از بیش از دو دهه پیش این فرهنگ در بین مردم این استان رواج داشته است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: فرهنگ کار خیر و امور خیریه، ترویج حس نوع دوستی و کمک و یاری رساندن به نیازمندان، در جامعه ما قدمتی دیرینه و ریشه در آداب و سنن ایرانی – اسلامی دارد که امروز خیرین با فعالیت های خیرخواهانه خود در این مسیر قدم نهاده و در بخشهای مختلف جامعه از تعلیم و تربیت تا بهداشت و درمان منشاء خدمات و برکات بسیاری هستند.

وی ادامه داد:  مشارکت در امور خیریه  از مواردی است که نیاز به تبلیغ و آگاهی ندارد چرا که مردم ما به صورت خودجوش در این عرصه فعال هستند و ما از این فهم و آگاهی مردم بهره مند شدیم و از این ظرفیت استفاده کردیم .

آقازاده ابراز کرد: یک هزار و 710 نفر خیر نیک اندیش در زمینه توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی استان حضوری فعال دارند.

وی ادامه داد: خیران مدرسه سال استان مرکزی 210 میلیارد ریال در سال جاری برای ساخت و مقاوم سازی فضاهای آموزشی متعهد شده اند.

استاندار مرکزی بیان کرد: تعهدات خیران در بیستمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان در سال جاری با وجود برخی مشکلات اقتصادی نه تنها کاهش نیافته بلکه نسبت به سال های گذشته روند افزایشی داشته است که این مهم نشان از فرهنگ غنی ایران اسلامی در بین مردم کشور و استان مرکزی است.

وی افزود: اکنون بیمارستان 100 تختخوابی آیت الله خوانساری اراک برای ارائه خدمت به بیماران سخت درمان توسط خیران استان ساخته شده و تجهیز آن توسط دولت انجام شده است.

استاندار مرکزی گفت: در کنار خیرین دولت نیز در توسعه تخت های بیمارستانی استان فعال است و  نوسازی بیمارستان ولیعصر اراک با ظرفیت 500 تخت توسط بخش دولتی در استان  در دست اقدام است که  با بهره برداری از این بیمارستان در سال 98، سرانه تخت بیمارستانی این استان از یک و 6 دهم به 2 و 2 دهم درصد افزایش می یابد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اکنون یک هزار و 710 خیر مدرسه ساز همگام با بخش دولتی در زمینه ساخت و تجهیز مدارس در این استان فعال هستند که یک هزار و 584 خیر را افراد حقیقی و 179 نفر نیز دار فانی را وداع گفته اند.

محمد صادق قائمی افزود: هر ساله 20 طرح با کمک خیران و یا به صورت تمام خیر ساز در استان مرکزی ساخته و به آموزش و پرورش تحویل می شود.

وی با یادآوری بهره برداری از 43 طرح آموزشی استان مرکزی در سال جاری ادامه داد: 23 طرح آنها با کمک خیران ساخته شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی بیان کرد: اکنون 51 طرح آموزشی با 383 کلاس درس، با 55 هزار و 100 متر زیر بنا به ارزش 580 میلیارد ریال با مشارکت خیران و یا به صورت تمام خیر ساز در این استان در حال انجام است.

قائمی یاد آور شد: خیران استان مرکزی 210 میلیارد ریال در بیستمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان مرکزی متعهد شده اند که بخش عمده این تعهدات در حال انجام است.

وی افزود: خیران مدرسه سال استان مرکزی در نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان مرکزی که سال گذشته برگزار شد، 410 میلیارد ریال متعهد شدند که 160 میلیارد ریال این تعهدات محقق و بقیه این تعهدات در حال انجام است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: میزان تحقق تعهدات خیران مدرسه ساز استان در سال های گذشته 80 درصد بوده است.

قائمی ادامه داد: 583 مورد فضای آموزشی با 2 هزار و 720 کلاس درس از ابتدای فعالیت جشنواره های خیران مدرسه ساز استان مرکزی تا کنون به صورت تمام خیر ساز و یا با کمک خیران ایجاد شده است که این تعداد 27 درصد از کلاس های درس در استان را شامل می شود.

وی گفت: اکنون 75 درصد فضاهای آموزشی استان مرکزی بازسازی و مقاوم سازی شده است و بقیه این فضاها نیازمند مقاوم سازی دارند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی افزود: امسال 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به بازسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی در سطح کشور اختصاص یافته که جذب سهم استان برای بازسازی و نوسازی فضاهای آموزشی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مجمع خیران مدرسه ساز استان از سال 72 فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون فضاهای آموزشی بسیاری توسط این مجمع ساخته و به اموزش و پرورش تحویل شده است.

علی فخاری افزود: بزرگترین پژوهش سرای دانش آموزی در کنار کتابخانه دیجیتالی برای نخستین بار توسط مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی ایجاد شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها