Portal_background_image

استاندار: ترويج ورزش پهلواني تثبيت فرهنگ فتوت و مردانگي است

زمانی قمی استاندار مرکزی در جمع ورزشکاران در زورخانه بانک ملی اراک، گفت: ترویج ورزش زورخانه ای و پهلوانی، تثبیت فرهنگ اخلاق، فتوت و مردانگی در جامعه است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: انحطاط جوامع امروز حاصل فاصله گرفتن  از حقیقت و مشی امیرالمومنین(ع) است، جامعه ای متخلق با پیروی از مشی قهرمان اخلاق و مرودت یعنی علی ابن ابی طالب (ع) ساخته می شود.

زمانی قمی تاکید کرد: از اشکالات تاریخی ما ساختن اسطوره های بسیار است در حالیکه باید به اسوه ها ی جامعه توجه بیشتری داشته باشیم چرا که  اسوه ها اسطوره نیز هستند و علی ابن ابی طالب (ع) مصداق واقعی اسطوره و اسوه است. 

وی گفت: ورزش زورخانه ای و ترویج آن ترویج اخلاق مردانگی و مشی امیرالمومنین(ع) است و با این کار بخشی از رفتار و سلوک اسوه نیکی ها امیرالمومنین معرفی می شود و باید جذبه و جاذبه این ورزش در جهت زنده نگه داشتن منش حضرت علی(ع) درجامعه ترویج شود.

استاندار مرکزی افزود: بیزاری جستن از دشمنان اسلام امری قابل قبول است اما، باید اخلاق علی(ع) را ترویج داد تا دشمنان در انزوا باشند.

وی اظهار کرد: علی(ع) تنها با فتح خیبر شهره نیست بلکه یتیم نوازی یکی از شاخصه های رفتاری ایشان است که در اوج بزرگی با یتیمان همراه بود.

زمانی قمی گفت: تکبر و خودخواهی با بزرگی سازگار نیست و با این رویکرد نمی توان فردی موثر بود بلکه همواره انسان های بزرگ افرادی فروتن هستند و این اخلاق از شاخص ترین رفتارهای علی ابن ابی طالب است.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها