Portal_background_image

استاندار: ترويج فكر و انديشه شهيد مطهري بهترين ستايش از مقام معلم است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین بزرگداشت روز معلم که در سالن ستارگان اراک برگزار شد، گفت: بهترین ستایش از مقام و منزلت معلم ترويج فكر و انديشه و تجلیل واقعی از اسوه ای کم نظیر و بزرگ چون آیت اله شهید مطهری است.

 زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  بهترین ستایش از مقام و منزلت معلم  آن است که اسوه ای کم نظیر و بزرگ چون آیت اله شهید مطهری را مورد تجلیل قرار  دهیم و  اندیشه های نورانی و راه و رسم ایشان را در صحن جامعه جاری کنیم  .

 استاندار مرکزی گفت: اندیشه‌های نورانی شهید مطهری بسیار کارساز است برای مثال در کتاب "پیرامون انقلاب اسلامی" این شهید والامقام پیرامون آزادی اندیشه و مسیر حراست و حفاظت درست از انقلاب تابناک اسلامی و مبانی دینی مطلبی آمده که به شرح خاطره‌ای از خود استاد پرداخته شده است.

زمانی قمی گفت: در این مطلب شهید مطهری نقل می‌کند قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که در دانشگاه تهران تدریس می‌کردم، عنصری مدام به تبلیغ و ترویج بی‌خدایی می‌پرداخت و سعی داشت که دانشجویان را از مسیر توحید و خداپرستی جدا کند که به همین منظور نامه‌ای را به رئیس دانشکده الهیات دانشگاه تهران نوشتم و تقاضا کردم استادی را که معتقد به بی‌خدایی است و می‌تواند کمونیسم را تدریس کند دعوت کند، بنده هم برای سخنرانی حاضر می‌شوم با این شرط که دانشجویان هم پای صحبت‌های دو نفر بنشینند وبه منطق ما و سخنان آن استاد گوش دهند و خودشان قضاوت کنند ،قطعاً فطرت پاک انسانها توحید و راه درست را انتخاب خواهد کرد.

وی ادامه داد:  این کتاب که در کوران انقلاب نوشته شده و به چاپ رسیده و همین‌طور پس از انقلاب هم تجدید چاپ شده راه حفاظت از اصول و محکمات انقلاب اسلامی را براین دانسته که باید نظرات با دقت گقته شود و انتخاب منطقی صورت بگیرد و ما نباید واهمه ای از طرح مسائل داشته باشیم.

زمانی‌قمی اضافه کرد: این فضایی است که شاید دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما نیز تشنه این منطق و فضا باشند، وقتی می‌گوییم طرح مسائل، مفهومش این نیست که هر مسئله‌ای که طرح می‌شود را درست، منطقی و موافق دین می‌دانیم، هرگز چنین تصوری از این گفته‌ها نیست و نباید باشد.

وی اضافه کرد: بلکه معتقد هستیم که انسان به‌صورت فطری راه درست را انتخاب می‌کند و فطرتی الهی و پاک دارد و از طرح نظرات سلایق و نحله ها  نیز نباید نگران باشیم و اینکه اگر این نظرات طرح شود مثلا مبانی دین و انقلاب زیر سوال می رود و کنار گذاشته می شود این مراد را در اندیشه فیلسوف بزرگ آیت الله شهید مطهری نمی بینیم بلکه درست نقطه دیگری که به آن اشاره شد، مورد تاکید ایشان است.

آیت الله محی الدین حائری شیرازی نیز اظهار کرد: این نگرانی وجود دارد به جای اینکه اسلام توسط اهلش شناسایی شود به وسیله غیر مسلمانان معرفی شود.

وی اظهار کرد: علم و دانش، مردم را از دین انحرافی آزاد کرد و با علوم انسانی مرتبط ساخت.

آیت الله حائری شیرازی افزود: بزرگترین هنر علم این است که نواقص خود را نیز شناسایی می کند و اکنون مدیریت جهان به دست علم افتاده است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: باید مکان هایی را در اختیار دانش آموختگان مراکز آموزش عالی قرار داد تا بتوانند مهارت های علمی خود را به تولید تبدیل کنند.

آیت الله حائری شیرازی افزود: زندگی برج نشینی، مردم را به مصرف گرایی تبدیل کرده، باید این رویه تغییر از مصرف کننده به تولید کنننده تبدیل شویم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی نزدیکترین مرکز علمی به دانشگاه نسل سوم است.

دکتر محمدحسین امید افزود: این دانشگاه شرایطی به مراتب مناسب تر از سایر مراکز علمی برای رسیدن به دانشگاه های نسل سوم را دارد.

وی اظهار کرد: در کشور ما، دانشگاه نسل سوم یعنی دانشگاه کارآفرین که نیاز به حمایت و توسعه بیشتری دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در ابتدای برنامه ششم توسعه، می بایست 20 درصد دانشجویان کشور صاحب مهارت شوند و در پایان برنامه این رقم به 30 درصد افزایش پیدا کند.

وی اظهار کرد: بیش از دو سوم دانشجویان صاحب مهارت در دانشگاه های جامع علمی کاربردی تحصیل می کنند و باید تا سال یک هزار و 400 جمعیت دانشجویان به دو برابر افزایش پیدا کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: اکنون 440 هزار دانشجو در مراکز جامع علمی کاربردی به تحصیل اشتغال دارند که تا پایان برنامه ششم باید به 800 هزار دانشجو افزایش یابد.

گفتنی است در این آئین از جمعی از استادان مراکز جامع علمی کاربردی استان مرکزی تجلیل شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها