Portal_background_image

استاندار: تراز تجاري مثبت حاصل اعمال سياست هاي منطقي است/سفر رئيس جمهوري مسير توسعه استان را هموار مي كند

زمانی قمی استاندار در نشست برنامه ریزی و هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: تراز تجاري مثبت حاصل اعمال سياست هاي منطقي از سوی دولت است.

زمانی قمی استاندار مرکزی رشد 20 درصدی صادرات در چهار ماه نخست امسال را افتخار استان دانست و گفت: این مهم نشان از توجه دولت به سیاستهای اقتصاد مقاومتی و اعمال سیاستهای منطقی دارد.

زمانی قمی گفت: تراز تجاری در کشور مثبت می باشد ولی این امر در استان مرکزی چشمگیر تر است که نشان می دهد این استان قابلیت های لازم برای رشد اقتصادی را دارد که با برنامه ریزی می توان در این زمینه گام های موثری برداشت.

استاندار مرکزی بیان کرد: در چهار ماه نخست امسال 190 میلیون دلار صادرات غیر نفتی در استان مرکزی صورت گرفته و 76 میلیون دلار واردات  که از این میزان 70 میلیون دلار به منظور تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی انجام شده است.

ی بیان کرد: دولت تدبیر و امید خروج از رکود و ایجاد بسترهای رونق اقتصادی و رفاه عمومی را از جمله وظایف اصلی خود می داند و با حمایت از چرخه تولید و اقتصاد صادرات محور به دنبال ارزش آفرینی اقتصادی است.

استاندار مرکزی درخصوص سفر ریاست جمهور به استان توضیحاتی ارائه نمود و گفت: سفر رئیس جمهوری به استان یک روزه است و دیدار عمومی ایشان با مردم مهمترین بخش این سفر است، نشست با کارآفرینان و نخبگان استان مرکزی و حضور در جلسه شورای اداری استان از جمله برنامه‌های دیگر این سفر محسوب می‌شود و وزرا بر حسب ویژگی‌های شهرستان‌ها در آنها حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه های اجرایی در این روز فعال و در خدمت مردم خواهند بود،افزود: در شهرستانها باید برای حضور مردمی که علاقمند هستند در دیدار عمومی  رئیس جمهوری  شرکت کنند ، برنامه ریزی های لازم انجام  شود.

زمانی قمی با اشاره به اینکه طرح های مختلف عمرانی، خدماتی و صنعتی در جریان سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی پیش بینی شده که اجرایی می شوند، گفت: این طرح ها با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی  اجرایی خواهند شد.

وی تصریح کرد: برخی طرح‌ها در استان مرکزی دارای ردیف هستند و سعی خواهد شد تا این ردیف‌ها در سفر رئیس جمهوری به صورت 100 درصدی محقق شود و اگر این پروژه‌ها به نحوی باشد که تا پایان سال به بهره‌برداری برسد، تقاضای افزایش اعتبار برای آنها صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اخذ مجوزهای مختلف در این سفر، عنوان کرد: برخی از مناطق استان مرکزی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران واقع شده است و برخی محدودیت‌ها به همین منظور به صنایع استان تحمیل می‌شود که سعی خواهد شد در سفر رئیس جمهوری این موضوع مطرح شود تا استان مرکزی به عنوان یک استان مستقل دچار محدودیت در زمینه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی نشود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه همه باید در حفظ منافع ملی کشور بسیج شویم، گفت: آنچه مهم است دوام و بقای جمهوری اسلامی  است که اگر مطالبات افزایش یابد و منافع زودگذر بر منافع بزرگ کشور تقدم پیدا کند، اقتدار نظام آسیب می بیند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  نیز در این نشست گفت: ستاد سفر کاروان تدبیر و امید برای هماهنگی های لازم جهت تعیین نقشه راه، برنامه ریزی منسجم تر، جلوگیری از موازی کاری و حضور پر شور مردم در مراسم استقبال رئیس جمهور و هیات همراه تاکنون نشست های مختلفی برگزار کرده است.
حسن بیگی افزود: در این نشست ها لیست طرح های قابل بهره برداری، برنامه ریزی آغاز عملیات اجرایی طرح های مختلف فعالیت های تبلیغاتی، فراهم کردن حضور پر رنگ گروه های سیاسی و احزاب، دیدارهای مختلف با روحانیان، جامعه ایثارگران و خانواده شهدا، صنعتگران، تجار و فرهیختگان ساماندهی شده و کتاب سیمای استان مرکزی و عملکرد سه ساله دولت تدبیر و امید نیز تهیه شده است.
گفتنی است معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این نشست سخنانی را بیان کرد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها