Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: تراز تجاري استان مركزي مثبت است/ صادرات 900 ميليون دلاري استان در سالجاري

آقازاده استاندار مرکزی در اولین همایش توسعه صادرات، چالش ها و الزامات در استان ، گفت: تراز تجاری استان مرکزی امسال نیز مثبت است و صادرات غیر نفتی استان تا پایان بهمن ماه سالجاری 900 میلیون دلار بوده که امید است تا پایان سال به یک میلیارد دلار برسد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  علی رغم  مشکلات و چالش‌های اقتصادی کشور از جمله  مشکل در مبادلات بانکی، تحریم ها و فشارهای غیررسمی کشورهای بزرگ به سایر کشورها به منظور کاهش مبادلات تجاری با ایران و ده ها مانع دیگر، با حضور تلاشگران عرصه اقتصاد و تولید و با تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شاهد تراز تجاری مثبت در استان هستیم. 

وی میزان صادرات غیر نفتی استان در سال گذشته را 720 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: امسال صادرات غیر نفتی استان  تا پایان بهمن ماه  حدود 900 میلیون دلار  است و در این مدت واردات استان 348 میلیون دلار بوده است.

استاندار مرکزی گفت: با برنامه ریزی  های انجام شده پیش بینی می شود صادرات غیر نفتی استان در پایان سال جاری به یک میلیارد دلار برسد.

آقازاده ابراز کرد: عمده صادرات استان را محصولات صنعتی شامل می شود که این امر نشان دهنده پویایی صنعت استان علی رغم تمام مشکلات این حوزه است.

وی افزود: در زمینه سرمایه گذاری خارجی در استان نیز با وجود همه مشکلات و موانع موجود، در سال 97 به اندازه بیش از 40 سال گذشته  ، سرمایه گذاری خارجی در استان هدف گذاری شده است . 

 استاندار مرکزی تصریح کرد: بیش از 400 مگاوات برق خورشیدی به ارزش ریالی افزون بر 1600 میلیارد تومان در استان آماده سرمایه‌گذاری است و در کنار این سرمایه گذاری شاهد حضور متقاضیان برای سرمایه گذاری در حوزه های گوناگون هستیم که بخشی از این سرمایه گذاری ها در سال آینده آغاز بکار خواهند کرد.

آقازاده  گفت: متقاضیان خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه خودرو در شهرهای ساوه، اراک و خمین اعلام آمادگی کردند که می تواند ظرفیت اقتصادی استان را در سال 97 به خوبی نمایان کند. 

وی با اشاره به ظرفیت‌های پژوهشی استان نیز گفت: در مراکز فنی و حرفه‌ای، تحقیقاتی و پژوهشی شاهد فعالیت افراد خبره و سرشناس هستیم که از ظرفیت‌های نهفته ای برخوردارند و با تلاش جمعی شکوفا خواهد شد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها