Portal_background_image

معاون رئيس جمهوري مطرح كرد: تخصيص بخش قابل‌توجهي از اعتبارات سفر دولت به استان مركزي تا پايان سال

نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه بازدید از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء اراک ، گفت: در سفر رئیس جمهور بیش از ۹۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۵۵ پروژه استان مرکزی تصویب شد که بخش قابل توجهی از این اعتبار تا پایان سال جاری محقق می شود.

نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: هدف از  سفر به استان مرکزی، پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور و هیات دولت به این استان است و در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که امروز تشکیل خواهد شد، اقدامات انجام شده در این حوزه، تخصیص اعتبارات و پیشرفت فیزیکی طرح های مصوب در سفر رئیس جمهور و هیات دولت نیز بررسی می شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: در سفر رئیس جمهور بیش از ۹۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۵۵ طرح و پروژه استان مرکزی تصویب و مقرر شد این بودجه طی دو سال به استان اختصاص یابد که بخش قابل توجهی از این اعتبار تا پایان سال تخصیص داده می شود.

نوبخت در رابطه با خسارات سرمازدگی سال جاری به کشاورزان استان و همچنین شیوع آنفلوآنزای مرغی که سبب خسارات سنگین به واحدهای مرغداری شد، خاطرنشان ساخت: تامین اینگونه اعتبارات مربوط به حوادث، نیاز به بودجه پیش بینی شده ندارد و از محل اعتبار ماده ۱۰ قانون تنظیم و ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران تامین خواهد شد و این موضوع نیز از جمله مسائل مورد بررسی در جلسه شورای برنامه ریزی  استان است.

وی با اشاره به مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء(ص) اراک گفت:در راس دولت یک شخصیت روحانی و حوزوی قرار دارد و این دولت ضمن توجه به مباحث عمرانی به مولفه های فرهنگی و اسلامی نیز توجه دارد.

وی بیان کرد: استان مرکزی استانی عالم خیز و عالم پرور است و باید حمایت های لازم در خصوص مرکز بزرگ حوزوی خاتم الانبیاء (ص) صورت گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: رئیس جمهوری در سفر خود به استان مرکزی در جریان ساخت این مجتمع حوزوی قرار داشتند و سازمان برنامه و بودجه را موظف به پیگیری و حمایت از این طرح کرده است.

در ادامه این بازدید عملیات اجرایی ساخت مراکز آموزش پیش حوزوی المهدی ( عج ) با حضور معاون رئیس جمهور، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و استاندار آغاز شد.

**** بازدید معاون رئیس جمهوری از کارخانه هپکو اراک

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه بازدید از کارخانه هپکو گفت: واحد تولیدی، صنعتی هپکو باید با تدابیر لازم به دوران طلایی رونق تولید و ارزش آفرینی اقتصادی بازگردد.

وی  افزود: کارخانه هپکو نمادی از صنعت موفق و پویا در زمینه تولید ماشین آلات راه سازی در ایران و خاورمیانه است که دولت یازدهم به هیچ عنوان اجازه ورشکستگی و نابودی این کارخانه را نخواهد داد.

وی ادامه داد: بازگرداندن مجدد این واحد تولیدی به چرخه صنعت و اقتصاد کشور وظیفه همگان است و تحت هر شرایطی باید بالندگی اقتصادی در این واحد تولیدی و صنعتی دوباره مهیا شود.

معاون رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: به عنوان سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استانداری استان مرکزی ماموریت رفع تنگناهای اقتصادی این واحد تولید را ابلاغ می کنم و انتظار می رود فهرستی از مشکلات و نارسایی های هپکو با فوریت به دولت اعلام شود.

نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه تا فعال سازی کامل کارخانه هپکو در کنار کارگران و کارکنان این کارخانه ایستاده است و به کارکنان این قول را می دهد که تا پایان سال جاری بخش عمده مشکلات این کارخانه برطرف و به چرخه تولید بازگردد.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید عامل بسیاری از نارسایی ها و تنگناهایی مختلف کنونی، در کشور نیست اما از هیچ تلاشی برای رفع این تنگناها دریغ نخواهد کرد.

محمد باقر نوبخت در سفر یک روزه به استان مرکزی ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء (ص)، کارخانه هپکو و واگن سازی پارس اراک بازدید کرد. 

حضور در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر به استان مرکزی است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها