Portal_background_image

استاندار: تحول فرهنگي جامعه بايد محوريت قرآني داشته باشد

آقازاده استاندار مرکزی در هفتمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان انرژی اتمی کشور که در اراک برگزار شد، گفت: تحول عظیم فرهنگی در جامعه باید محوریت قرآنی داشته باشد و گفتمان هدفمند فرهنگی با بهره گیری از آموزه های کتاب وحی کامل می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تحول فرهنگی مبتنی بر گفتمان سازی فعال در حوزه آموزه های غنی و عمیق اسلامی و قرآنی نهفته است و متولیان فرهنگی باید این مهم را سرلوحه کارشان کنند. 

وی ادامه داد: آموزه های قرآن کریم باید در تمام لایه های جامعه ساری شود و هر نقص فرهنگی حاصل مهجوریت و فاصله گرفتن از مبانی عمیق دینی و کتاب وحی است.

استاندار مرکزی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با پشتوانه موازین قرآنی و سیره اهل بیت (ع) به پیروزی رسید و حفظ و اشاعه آرمان های ناب نظام اسلامی، امام راحل و شهدا، با اشاعه فرهنگ قرآنی محقق می شود. 

وی ادامه داد: اگرچه پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت های چشمگیری در زمینه قرآن و اهل بیت(ع) در کشور صورت گرفته اما هنوز راه زیادی پیش رو مانده و باید برای اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان برنامه های جدید قرآنی ارایه شود. 

استاندار مرکزی یادآوری کرد: اشاعه فرهنگ قرآنی در محیط های کارگری و صنعتی نیز گسترش معنویت را به دنبال دارد که این مهم نیز د افزایش تولید و بهره وری هر چه بیشتر نیروی انسانی را سبب می شود. 

گفتنی است هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم انرژی اتمی کشور با حضور نمایندگان 9 استان کشور و نمایندگان سازمان انرژی اتمی کشور در محل سایت آب سنگین خنداب جریان دارد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها