Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تحقق 160 درصدي پرداخت تسهيلات رونق توليد در استان / توسعه خوشه صنعتي مبلمان سمقاور در جهت ايجاد اشتغال

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در روستای سمقاور شهرستان کمیجان برگزار شد، گفت: سهم تسهیلات رونق تولید برای استان مرکزی 443 میلیارد تومان تعیین شده بود که تاکنون 160 درصد از سهم مشخص، محقق شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: روستای سمقاور با داشتن کارگاه های محصولات چوبی ظرفیت خوبی برای تبدیل شدن به قطب تولید محصولات چوبی را دارد.

زمانی قمی افزود: رشد و توسعه این صنعت در سمقاور نیاز به طرح جامعی دارد که میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری با تهیه آن، این صنعت را از بی سامانی خارج خواهد کرد.      

وی اظهار کرد: خوشه صنعتی مبلمان سمقاور می تواند به توسعه و در نتیجه اشتغال جوانان و مانعی برای مهاجرت اهالی روستا به شهر باشد.

استاندار مرکزی گفت: کشورهای پرجمعیت نظیر چین، هند و مالزی از اشتغال خرد روستایی بهره گرفته و موفق شدند بخشی از اشتغال جوانان روستایی را رفع کنند ، ما نیز با بهره گیری از این تجربه و روح فرمان مقام معظم رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی  و توجه به مناطق محروم و روستاها،  تمرکز بر اشتغال خرد را در دستور کار ستاد اقتصاد مقاومتی استان قرار داده ایم.

وی افزود: برگزاری نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در روستاها الگویی است که برای نخستین بار در استان مرکزی آغاز شده و می تواند نمونه خوبی برای سایر استان ها باشد.

زمانی قمی تصریح کرد: اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان باید نسبت به مطالعه دیگر تجربه های موفق نیز اقدام و پیشنهادات خود را به سازمان برنامه و بودجه ارائه نمایند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: بررسی و حل مشکلات واحدهای تولیدی استان از اولویت های اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوده است که در این زمینه نتایج خوبی نیز حاصل شده است و باید توجه داشته باشیم استان مرکزی دارای سه هزار واحد تولیدی و صنعتی است که با تمام تلاش های صورت گرفته هنوز هم تعدادی از این واحدها با مشکلاتی مواجه هستند که این امری طبیعی است و در جهت رفع آنها پیگیری های لازم انجام  می شود.

وی ابراز کرد: در اجرای طرح رونق تولید در استان تاکنون به 1045 واحد کوچک و متوسط استان 712 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است که این مهم در اثر برگزاری ده ها جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، حضور در بانکها،  تلاش شابه روزی بیش از 300 روز مجموعه دولت در استان، مسئولین و ... حاصل شده است.

وی افزود: سهم تسهیلات روق تولید برای استان مرکزی 443 میلیارد تومان تعیین شده بود که  160 درصد از سهم مشخص، محقق شده است.

زمانی قمی افزود: در نشستی که معاون اول ریاست جمهوریبا مقام معظم رهبری داشت، تاکید شد تا هفت هزار و 500 واحد در طرح رونق تولید فعال شوند که با مدیریت اعمال شده که اکنون دولت توانسته به  23 هزار واحد صنعتی در سراسر کشور تسهیلات رونق تولید اعطا کند.

گفتنی است در این نشست طرح فرآوری سیب زمینی، مشکلات راه اندازی گلخانه، مجتمع تولید ظروف یکبار مصرف بهداشتی و ناحیه صنعتی میلاجرد  مورد برسی قرار گرفت و  ایجاد و راه اندازی یک زنجیره کامل تولیدی و عرضه محصولات چوبی در سمقاور و  ایجاد ناحیه صنعتی در شهر میلاجرد از جمله مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان  در سمقاور بود.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها