Portal_background_image

استاندار مطرح كرد : تحقق چهار دوازدهم بودجه سال جاري در چهار ماه نخست امسال

آقازاده استاندار مرکزی در جشن بزرگداشت روز صنعت و معدن استان، گفت: دولت وظيفه خود را به درستی انجام داده و در چهار ماه نخست امسال ، چهار دوازدهم بودجه سال جاری محقق شده است.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به نوسانات نرخ ارز در طی چهار ماه اخیر اظهار داشت : از ابتداي سال تاكنون فروش نفت و صادرات غيرنفتي نسبت به چهار ماهه نخست سال گذشته افزايش يافته است كه این شاخص های اقتصادی نشان می دهد از سوی دولت ، تولید کنندگان در عرصه صنعت و معدن اقدامات قابل توجهی انجام شده است .

آقازاده بهبود شرايط اقتصادي، درآمدها، هزينه ها، درآمدهاي ارزي، صادرات نفتي و غيرنفتي بر مبناي حركت در مسير بودجه سالانه كشور را خواسته مردم عنوان کرد و گفت : تا کنون تمامي درآمدهاي دولت بر اساس پیش بینی های انجام شده در بودجه جاری تحقق یافته و دولت نیز بر مبناي بودجه، نقش خود را ايفا كرده است .

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد :بر اساس آمار و عملكرد ، دولت چهار دوازدهم بودجه امسال را محقق کرده است به طوری که اعتبارات عمراني با افزایش ٢٠ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، مواجه بوده است .

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دنيا با رهبري يك حكومت جاهل در امريكا به دنبال تحميل فشار است اظهار داشت : در حال حاضر رشد شاخص هاي اقتصادي رقم خورده است و در صورتی که تحریم ها لحاظ شود از ۱۷ مرداد ماه آغاز می شود که هنوز این مبحث اجرایی نشده است .

وی با اشاره به نرخ ارز عنوان کرد : در چند ماه اخیر شاهد افزایش ۱۰۰درصدی نرخ ارز بوده ایم که اين اقدام، حاصل برخي دشمني هاي دروني است چرا که برخي به هر طريقي در صدد تخريب و تضعيف دولت هستند حتي اگر پايه هاي نظام و منافع مردم به خطر بيفتد که نیاز است در این خصوص تدابیر ویژه ای اندیشیده شود .

وی رفتار ترامپ را افزایش بين ٥ تا ١٠ درصد بر قيمت ارز عنوان کرد و افزود : در سه ماه سال جاري درآمدهاي ارزي رشد و صادرات غيرنفتي استان مركزي ١١ درصد افزايش يافته است كه این اقدام مثبت حاصل عملكرد مجموعه نظام اعم از دولت ، تمام دستگاه ها و قوا می باشد.

آقازاده رفع موانع تولید و کاهش اختلافات را در ایجاد وفاق ، انسجام و صمیمیت عنوان کرد و افزود : با مشارکت و هماهنگی بین مسئولین باید تورم را کاهش داد و وضعیت اقتصادی کشور و استان را بهبود بخشید .

وي با تاكيد براينكه توليدكنندگان نبايد دغدغه اي غير از توليد داشته باشند اظهار داشت : مجموعه مديريت ارشد استان مركزي طي ماه هاي اخير بيشترين وقت و انرژي خود را در راستای رفع موانع صنعت، بانکها و ارزش افزوده گذاشته است چرا که در برخی موارد قانون ما دچار مشکلات و ضعف هایی است که می طلبد اطلاحاتی در این خصوص انجام شود .

آقازاده با اشاره به قطع برق در كشور افزود: كمبود برق كنوني در كشور مربوط به سال هاي گذشته است كه نتوانسته ايم به حد نياز در كشور نيروگاه ايجاد كنيم، اما در كنار اين خلا متاسفانه مصرف برق در ايران چهار برابر تركيه است و بايد فرهنگ درست مصرف و سبك زندگي مناسب حاكم شود .

وی با تاکید براینکه نمي توان منكر سوءمديريت ها در كشور شد بیان داشت : در همه دولت ها اين ضعف وجود داشته است كه به فرهنگ غلط دولت ها نسبت به شايسته سالاري و عدم مقابله با رانت بر می گردد.

استاندار مرکزی تاكيد کرد : دولت وظيفه خود را به درستی انجام داده است، اما آيا مقصر اصلي وضعيت ارزي دولت است.

آقازاده با بیان اینکه قطعا این بحران را با کمک مردم سپری می کنیم بیان داشت : نیاز است دولت سوء مدیریت را به حسن مدیریت تبدیل کند و تمام افرادی که در اداره کشور نقش آفرین هستند وارد صحنه شوند چرا که با حفظ وحدت و انسجام می توان در اداره کشور موفق عمل کرد و حامی دولت در تمامی عرصه ها بود .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها