Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي گفت و گوي دولت با بخش خصوصي: تحقق صادرات يك ميليارد دلاري افق حوزه اقتصادي استان مركزي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شوراي گفت و گوي دولت با بخش خصوصي، گفت: تحقق صادرات یک میلیارد دلاری دورنمای اهداف حوزه اقتصادی این استان در سال جاری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  990 میلیون دلار کالا و خدمات از ابتدای سال جاری تاکنون از این استان صادر شده است.

وی ادامه داد: صادرات این کالاها نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش یافته و این کالاها به 82 کشور جهان صادر شده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: با توجه به خروج آمریکا از برجام، سال 97 سال سختی برای تولیدکنندگان بود و افزایش صادرات در استان با مشارکت و تلاش بخش خصوصی و تیم اقتصادی دولت محقق شده است. 

آقازاده یادآور شد: 80 هزار میلیارد ریال ماهانه توسط سازمان تامین اجتماعی به عنوان مستمری به بازنشستگان پرداخت می کند که این رقم چند برابرپرداخت یارانه ها است.

وی افزود: یک هزار و 500 میلیارد ریال ماهانه توسط سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی به بازنشستگان پرداخت می شود که این رقم 2 برابر پرداخت یارانه ها در استان است.

استاندار مرکزی گفت: 700 میلیارد ریال ماهانه یارانه در این استان پرداخت می شود که با وجود همه تنگناهای اقتصادی در پرداخت این بخش کوتاهی صورت نگرفته است.

آقازاده افزود: پرداخت یک هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی هدفگذاری شده بود که از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 283 میلیارد تومان تسهیلات به یک هزار و 560 واحد تولیدی پرداخت شده است. 

وی ادامه داد: صنایع بزرگ استان مرکزی امسال از آرامش مناسبی نسبت به سال گذشته برخوردار بودند که این مهم با تعامل شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت در استان محقق شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک نیز گفت: بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع فعالان اقتصادی باید در اولویت اقدامات شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت قرار گیرد.

منوچهر توسطی افزود: استان مرکزی با تلاش و عملکرد مثبت شورای گفتگو در مسیر توسعه یافتگی حرکت کرده و در این حوزه توانسته رتبه دوم کشور را از آن خود کند.

وی بیان کرد: با توجه به شایستگی فعالان اقتصادی باید شرایط را به گونه ای فراهم کرد که علاوه بر تولید نیاز داخلی و ایجاد اشتغال با افزایش صادرات غیر نفتی، سهم کشور را از بازارهای جهانی افزایش داد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک بیان داشت: در حال حاضر باید با گفتمان واحد راهکارهای مناسبی در راستای بهبود فضای کسب و کار ارائه داد و مشکلات بخش دولت و خصوصی را به حداقل رساند.

توسطی اضافه کرد: با تغییر نگرش و تلاش همه جانبه و پایش در فعالیت های اقتصادی گام های موثری در بهبود فضای کسب و کار و افزایش تولید برداشته می شود.

وی با اشاره به موانع پیش روی حوزه معدن نیز گفت: فعالان اقتصادی حوزه معدن در راستای رشد و توسعه اقتصادی و صادرات نیاز به کسب اطلاعات و آگاهی نسبت به قوانین و مقررات مالیاتی از جمله ارزش افزوده دارند تا بتوانند به آسانی فعالیت کنند.

توسطی عنوان کرد: عدم اطلاع و آگاهی از قوانین سبب افزایش بوروکراسی و تضییع حق و حقوق سرمایه گذاران این حوزه شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها