Portal_background_image

استاندار : تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي نيازمند عزم جدي مسئولان است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی نیازمند عزم جدی مسئولان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه از مهمترین وظایف مسئولان ایجاد تحرک در اقتصاد است، اظهار کرد: سیاستهای اقتصاد مقاومتی و فرامین رهبری با عزم و تلاش جدی مسئولان محقق می شود .

وی افزود: استانداران از سوی معاون اول ریاست جمهوری می توانند عملکرد همه دستگاه های اجرایی به خصوص بانک های دولتی را ارزیابی کرده و در صورت قصور و کم کاری تذکر بدهند و در صورت تکرار، می توانند اعمال قانون کرده و فرد خاطی را از کار برکنار کنند. 

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه بانکها در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی نقش مهمی بر عهده دارند، ادامه داد: موانع قانونی در مسیر تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری باید از طرف بانک های عامل برطرف شود و با تمام قوا از تولید کنندگان به صورت هدفمند حمایت شود. 

وی با اشاره به اینکه عملکرد بانکها در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی رضایت بخش نیست، گفت: عملکرد بانک های دولتی و خصوصی در استان مرکزی در حال بررسی است و شرایط بانکها به رئیس بانک مرکزی که هفته دیگر میهمان استان مرکزی گزارش می شود تا ایشان درخصوص عملکرد بانکهای استان قضاوت کنند.

زمانی قمی با اشاره به سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان، بیان کرد: با پیگیری های انجام شده جانشینی وزیر صنعت در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تثبیت شده و رایزنی های لازم برای حضور ایشان در استان صورت گرفته است لذا باید با برنامه ریزی از این فرصت بخوبی استفاده شود.

وی افزود: 25 شهریورماه جاری نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در استانداری برگزار می شود که باید دستور کار مشخص و جدی برای این نشست در نظر گرفته شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: ارزیابی ، جمع بندی شرایط صنایع تعطیل و نیمه تعطیل استان  به خصوص صنایع مادر  و طرح های توسعه ای و سرمایه گذاری های جدید محور  اصلی این نشست است. 

زمانی قمی با انتقاد به مدیرانی که در نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی کارشناسان و یا معاونین خود را اعزام می کنند، گفت: در نشست های اقتصاد مقاومتی باید شخص مدیر از هر دستگاه حضور داشته باشد و برای خروج از استان و حضور در نشست های وزارتخانه خود نیز باید با دفتر استاندار هماهنگی های لازم را داشته باشد. 

وی اضافه کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی استان ، کانون تصمیم سازی و عمل مدیریت ارشد استان در عرصه اقتصادی و تولید است و اگر این نشست تشکیل شود و مدیر دستگاه های اجرایی حضور نداشته باشند، حضور ایشان در استان توجیهی ندارد و برابر قانون با مدیران برخورد می شود. 

گفتنی است در این نشست مشکلات شش بنگاه اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل استان مرکزی مورد بررسی قرار گرفت.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها