Portal_background_image

استاندار مركزي: تحقق اقتصاد مقاومتي نيازمند همكاري تمامي اركان نظام و مردم است

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان سفر به شهرستان خنداب در نشست با اعضای شورای اسلامی، معتمدین و مسئولین بخش قره چای این شهرستان که در محل بخشداری جاورسیان برگزار شد ، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتي نیازمند همكاري تمامي اركان نظام و مردم است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  تحول در اقتصاد کشور و معیشت مردم دو موضوع اساسی است که باید در راستای تحقق آن با توجه به شرایط و امکانات موجود  تلاش کرد.

وی افزود:  مسائل اقتصادی حداقل یکی از دلایل بسیاری از مشکلات و آسیب های جامعه می باشد که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

استاندار مرکزی گفت: سالانه  کمتر از  400 هزار نفر به بیکاران کشور اضافه می شود از طرفی شرایط نامناسب اقتصادی و رکود و بسیاری از مشکلات دیگر بعضی از واحدهای تولیدی فعال را دچار مشکل کرده است و نرخ بیکاری جوانان تحصیل کرده کشور بالاست، وقتی همه این مسائل را کنار هم قرار می دهیم به این نتیجه خواهیم رسید که اصلی ترین مشکل ما مسئله اقتصاد است.

وی با تاکید بر اینکه اشتغال با یک اقتصاد فعال ایجاد می شود، گفت: با فراهم کردن زمینه برای داشتن یک اقتصاد فعال و همدلی می توان 50 درصد واحد های تولیدی دارای مشکل را فعال نمود.

زمانی قمی با بیان اینکه استان مرکزی یکی از قطب های مهم تولید کشور است ، گفت: این استان بایستی در تحقق اقتصاد مقاومتی منزلت و جایگاه جدی داشته باشد، ما از ابتدای سال و بلافاصله بعد از فرمان رهبر انقلاب و دستورات رئیس جمهور کار خود را آغار کردیم و استانداران در جلساتی در تهران حضور یافتند و موضوع برای آنها تشریح و متعاقب آن اختیاراتی به استانداران داده شد.

وی ادامه داد: در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، استان مرکزی کار خود را با سیاست پرداختن به واحدهای تولیدی آسیب دیده آغاز کرده است.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی و تحقق آن تنها  مختص دولت نیست، گفت: اقتصاد مقاومتی با همکاری همه ارگانها و نهادها محقق خواهد شد و  مردم بخش اصلی کار به شمار می روند، مردم باید در اقتصاد مشارکت  داشته باشند و دولت به عنوان رکن اصلی آنرا اداره کند.

وی گفت: تعدادی از واحدهای تاسیسی با پیشرفت  10 تا 20 درصد و 70 تا 80 درصد در استان وجود دارند که باید طبقه بندی شوند و واحدهایی که زمان بهره برداری آنها نزدیکتر است در اولویت قرار گیرد و سرمایه گذاری جدید روی آنها انجام شود، ما علاقه مندیم که سرمایه گذاری توسط کارآفرینان ایرانی و در گام دوم توسط ایرانی های خارج از کشور  انجام شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی  مستلزم سرمایه گذاری  بالای 200 میلیارد دلاری است، افزود: وقتی نیاز به این سرمایه گذاری برای رسیدن به رشد اقتصادی است ما با سرمایه گذار داخلی نمی توانیم به هدف برسیم و باید از سرمایه گذار خارجی هم استفاده کنیم.

وی با اشاره به اثرات اجرایی شدن برجام، گفت: امروز فروش نفت از  900هزار  بشکه به 2  میلیون بشکه در روز رسیده است در صورتیکه اگر تحریم ها همانند قبل اعمال می شد ممکن بود روزانه حتی یک بشکه نفت هم به فروش نرسد که با توجه به وابستگی کشور به درآمدهای نفتی با مشکلات بسیاری روبرو می شدیم و حتی توان پرداخت حقوق کارکنان دولت را هم نداشتیم.

زمانی قمی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی انقلاب اخلاق است، تصریح کرد: برجام با هدایتهای مقام معظم رهبری و تلاش دولت و دستگاه دیپلماسی و همه ارکان کشور به نتیجه رسید، چرا باید این دستاورد بزرگ تضعیف شود ، باید به مردم امید و دلگرمی دهیم  که کشور شرایط بهتری را پیش رو خواهد داشت.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهرستانهای تابعه استان دارای شرایط متفاوتی هستند که باید با توجه به اقتضائات و مزیت های هر شهرستان برای رفع مشکلات آنها برنامه ریزی و تصمیم گیری شود.

وی افزود: در شهرستان خنداب توسعه بنگاههای اقتصادی خرد ،اشتغال خانگی و صنایع تبدیلی باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا کمیته ای متشکل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع  دستی و گردشگری، صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی (ره) و مجموعه هایی که در زمینه اقتصاد خرد و اشتغال خانگی فعالیت می کنند ، تشکیل شود.

استاندار مرکزی با اشاره به در پیش بودن انتخابات دهم اردیبهشت ماه جاری ،گفت: مجلس جای مهمی است و هدف آنها توسعه کشور و اهداف انقلاب اسلامی است.

وی افزود:  دولت نگاه سیاه و سفید ندارد و از نظر دولت همه کاندیداهایی که در عرصه رقابت حضور دارند محترم هستند.

زمانی قمی گفت: ما همه مردم را صاحب کار می دانیم، انتخاب با مردم است، مردم معیارهای انتخاب را می دانند و انتخاب می کنند و ما به عنوان مسئول استان هر کسی که منتخب مردم باشد با او همکاری خواهیم کرد.

گفتنی است استاندار مرکزی در سفر به شهرستان خنداب  همزمان با سالروز  شهادت حضرت زینب(س) با  خانواده شهید قلعه خندابی در روستای دهنوی شهرستان خنداب دیدار کرد و در جمع مردم خونگرم این روستا نیزحضور یافت و مسائل و مشکلات را بررسی نمود.

برگزاری نشست با اعضای شوراهای اسلامی شهرستان، شهر و بخش  در محل فرمانداری خنداب  از دیگر برنامه های سفر استاندار مرکزی به این شهرستان بود.

گالری تصاویرسرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها