Portal_background_image

سردار سرلشكر صفوي تحقق اقتصاد مقاومتي درگرو همراهي مردم، وحدت قوا و باروري ظرفيت هاي داخلي است

سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلی بیت المقدس اراک، گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، همراهی لایه های مختلف مردمی، وحدت قوای سه گانه و باروری امکانات و ظرفیت های داخلی را می طلبد.

سردار سرلشکر صفوی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی بدون حضور هدفمند و برنامه ای مردم و شکل گیری گفتمان موثر بین قوا و بخش های مختلف جامعه امکان موفقیت کامل را نمی یابد.

وی توضیح داد: 70 درصد اقتصاد کشور در عرصه کشاورزی و صنعتی در اختیار دولت است و اگر دولتمردان نیمی از ظرفیت ها را به مردم واگذار کنند و برای فعال سازی کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل به شکل تعاونی حمایت های لازم از مردم صورت بگیرد و تسهیلات هدفمند در پشتیبانی از این برنامه ها ارایه شود، در شرایط اقتصادی کشور در مدت زمان کوتاه با تغییرات مشهود همراه می شود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا بیان کرد:آنچه باعث پیروی ایران در جنگ تحمیلی شد، بهره گیری از ظرفیت ولایت فقیه و رهبری داهیانه امام خمینی (ره) در کنار انحاد و یکپارچگی قوای پایه کشور و پشتیبانی جانانه مردم بود.

سردار سرلشکر صفوی ادامه داد: اگرچه در جنگ تحمیلی ماشین جنگی صدام با پشتیبانی کشورهای غربی در بالاترین سطح بود اما، رزمندگان اسلام با اتکا به ایمان و گفتمان ولایت پذیری و ایثار، توانستند در هشت سال دفاع جانانه، عزتمندی را برای کشور به ارمغان آورند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران تصرف شود.

 وی گفت: الگوی تعهد و ایثار و ولایت پذیری که در دوران دفاع مقدس گل سرسبد برنامه ها بود، اینک نیز سرلوحه اقتصاد مقاومتی قرار گیرد، نتیجه موثر حاصل خواهد آمد. 

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا ادامه داد: دولت باید پشتیبانی از کارگاه های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی را با ارایه تسهیلات هدفمند و خرید تضمینی محصولات در اولویت برنامه ها قرار دهد.

سردار سرلشکر صفوی گفت: روحیه جهادی کلید موفقیت در جبهه های حق علیه باطل بود و رزمندگان اسلام همواره مصلحت جمعی را بر منافع شخصی ارجح می دانستند و در شرایط کنونی اقتصاد کشور نیز باید با پرهیز و حذف بوروکراسی اداری به سمت و سویی حرکت شود که در تمامی لایه های جامعه برجسته سازی خرد مصلحت جمعی بر منافع فردی رویه غالب باشد.

وی افزود: بهره گیری از راهبردهای انقلابی و ارزش های معنوی و دینی رمز غلبه بر دشمنان نظام است.

وی یادآور شد: اگر در دوران دفاع مقدس قرار بود با تاکتیک کلاسیک و رویه حاکم بر جنگ ها در جهان رفتار کنیم موفق نمی شدیم و آنچه در این زمینه اهمیت داشت سرمایه انسانی و معنوی بر پایه فلسفه عاشورایی بود و امروز نیر باید برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با برنامه ریزی پنج و 10 ساله با ترسیم افق راه حرکت کرد و هر بخش از جامعه با شفافیت تکالیف با قاطعیت و جدیت وارد عمل شود.

سردار سرلشکر صفوی عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس تکیه بر ظرفیت های داخلی به عنوان یکی از محورهای اصلی در پیشبرد امور بود و امروز نیز باید در رویه و تفکر مسئولان و مردم خانه تکانی انجام شود و به جای امید بستن به سیاست های خارجی و ارتباط با سایر کشورها، محور امور بر اقتصاد درون زا و حمایت از ساخت داخل قرار گیرد.

وی گفت: اگرچه برجام در حوزه سیاست خارجی برای کشور ما اهمیت دارد اما همه راه نیست و نیاز است که در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی وقت گذاری بر باروری ظرفیت های داخلی مضاعف شود.

سردار سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنانش وجود ولایت فقیه را برای کشور موهبتی بزرگ عنوان کرد و گفت: آنچه در 35 سال حیات نظام جمهوری اسلامی عظمت و عزت برای کشور به همراه داشته، پشتیبانی موثر مقام معظم رهبری و راهبردهای حکیمانه معظم له است.

وی اظهار کرد: هیچ یک از 57 کشور مسلمان سرمایه بزرگی مانند رهبری ایران را در اختیار ندارند و رهبر فرزانه ایران علاوه بر اینکه در حوزه فرماندهی کل قوا برای کشور ایران اثرگذاری و برکت دارد ، برای تمامی امت اسلامی خیر است و مردم باید قدر این موهبت را بدانند.

گفتنی است سردار سرلشکر رحیم صفوی  در سفر به استان مرکزی همراه با استاندار مرکزی  در گلزار شهدای شهر اراک حضور یافت و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد و از حوزه علمیه خاتم الانیاء اراک نیز بازدید نمود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها