Portal_background_image

رئيس ستاد اقامه نماز كشوردر اراك: تجهيز كانونهاي فكر و دانايي به علوم اسلامي كاراترين سلاح نرم است

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در همایش لحظه های قرآنی که در کانون امام علی(ع) اراک برگزار شد، گفت: تجهیز کانونهای فکر و دانایی به علوم اسلامی کاراترین سلاح نرم است.

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی اظهار کرد: معلمان و اساتید دانشگاه ها تاثیر مستقیم بر شخصیت پردازی،روحیه و انگیزه نسل جوان دارند و در کنار دانش و مهارت علمی باید آنان را به ارزش های دینی و معنوی و علوم اسلامی آگاه و مجهز کنند.          

وی ادامه داد: یکی از شگردهای جنگ نرم، تمرکز بر سستی اعتقادات و فرهنگ دینی و ملی است و راه مقابله با آن نهادینه کردن مولفه های دینی و عقیدتی، پاسخگویی به شبهات جوانان و تقویت پیوست های فرهنگی و فکری است.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: معلمان و اساتید دانشگاه ها راهبران و هدایتگران طیف بزرگ و آینده ساز کشور هستند و ظرافت و خلاقیت در انتقال داشته های فرهنگی و اسلامی به این قشر اهمیت زیادی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی یادآور شد: تقویت گفتمان دینی و فرهنگی و ایجاد فضای مناسب برای رشد نسل جوان با پاسخ های منطقی و علمی مبتنی بر واقعیت های دین مبین اسلام مهمترین نیاز کشور در برابر توطئه های دشمنان است.     
رئیس ستاد اقامه نماز کشور معلمی را شغل انبیاء الهی عنوان کرد و گفت: انبیای الهی خود را از مردم می دانستند، با مردم می زیستند و برای مردم تلاش می کردند و این خصلت همواره پیوست های عمیق اخلاقی و اجتماعی آنان را با سرمایه مهمی چون ملت به همراه داشت.
وی توضیح داد: دشمن از اتحاد و آگاهی ملت ایران به شدت هراس دارد و می داند نیاز است که با تقویت این بعد بر پایه آموزه های دینی دشمن را ناامید کنیم. 
رئیس ستاد اقامه نماز کشور اظهار کرد: معلمان و اساتید دانشگاه ها باید جوانان و نوجوانان ایران اسلامی را فرزندان خود دانسته و لحظه به لحظه زندگی آنها را زیر نظر داشته باشند چرا که تخریب شخصیت زندگی یک جوان ممکن است تبعات بسیاری برای جامعه ایران اسلامی داشته باشد و پیامدهای آن سایر بخش ها را نیز آلوده می کند. 
حجت الاسلام قرائتی در ادامه سخنان خود علم را به سه بخش مفید، مضر و نه مفید و نه مضر عنوان کرد و گفت: انسانها باید با هوشمندی و درایت منحصر به فرد خود علم مفید را از دو دسته دیگر تشخیص داده و شبانه روز برای دستیابی به آن تلاش کنند. 
 

*** رئیس ستاد اقامه نماز کشور:  مهارت آموزی هدفمند، گره گشای مشکل بیکاری است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع فرهنگیان استان مرکزی گفت: افزایش مهارت آموزی هدفمند، گره گشای مشکل بیکاری است و نهادهای آموزشی و اجرایی باید این مهم را در اولویت ماموریت ها قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی افزود: خروجی امروز آموزش و پرورش و دانشگاه ها، میلیون ها تحصیل کرده بی مهارت است که با توقع بالا تنها به دنبال استخدام هستند.            
وی بیان کرد: تا زمانی که علم آموزی و مهارت در نظام آموزشی کشور با یکدیگر پیوند نخورد، انباشت فارغ التحصیلان بیکار پیامدی است که جامعه را فلج خواهد کرد. 
رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: تنها در سایه مهارت آموزی و توسعه رشته های فنی و حرفه ای است که علاوه بر پاسخ موثر به نیاز جامعه، دانش آموزان و دانشجویان تضمین اشتغال دارد و در کنار آن آسیب های اجتماعی نظیر تاخیر در ازدواج و معضلات دیگر مهار می شود.      
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ادامه داد: نظام تعلیم و تربیت باید منطبق با سیاست های اقتصاد مقاومتی متحول شود و از پایه انسان های هدفمند و متعهد در آن پرورش یافته و استعدادهای مختلف به معنای واقعی در سال های تعلیم و تربیت شکوفا شود.         
وی اظهار کرد: بسیاری از مطالبی که امروز در کتاب های درسی است مفید نیست و دردی را از کسی دوا نمی کند که باید حذف و مطالب مفید و مهارت و رشته های هنری جایگزین آن شوند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور اضافه کرد: غرور کاذب ناشی از القاب افت جامعه است امروز باید جایگاه کارگر ماهر و نیروی فنی ورزیده ارج گذاشته شود.       
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بیان کرد: ملاک در ازدواج اخلاق است نه تحصیلات اما امروز خانواده ها در تشخیص این ارزش ها دچار گمراهی شده اند و معیارهای حقیقی را از غیرحقیقی به خوبی تمیز نمی دهند.
وی افزود: جای تاسف دارد در جایی که ما شخصیت مانند حضرت علی (ع) داریم که در تمام عمر با برکت خود کار و تلاش می کردند ،نسل جوان ما پیرو روش ها و الگوهایی باشد که با فرهنگ دینی و ملی او در تعارض است.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: یکی از آفت های امروز در حوزه عمرانی است و با وجود اینکه سوم پول کشور صرف ساخت و ساز می شود اما کیفیت نامناسب سبب می شود که این ابنیه زودهنگام تخریب شود و سرمایه های کشور به هدر رود.     
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی گفت: رسالت معلمان بسیار سنگین است چون نسل آینده نظام که باید تجول افرینی کند نیاز دارد در مولفه های متعدد مادی و معنوی رشد کند.
وی توضیح داد: نماز یک اصول دین است و برپایی نماز جماعت در مدارس به عنوان راهی انسان ساز باید با جدیت دنبال شود.   
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با انتقاد از برخی نامگذاری های هفته و آیین ها افزود: هفته کتاب و کتاب خوانی یا شبی با قرآن معنا ندارد، مطالعه و درک معنایی قران باید در سبد رفتاری روزانه مردم باشد.            
وی اضافه کرد: اراک سبقه فرهنگی غنی دارد و مجاورت آن با قم فرصتی که باید بهترین بهره را داشته باشد و از پتانسیل اسلام شناسان نهایت استفاده بشود به ویژه آموزش و پرورش این فرصت را در تعمیق باورها و اعتقادات دینی و فرهنگی غنیمت بداند.              
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی اظهار کرد: هر معلم باید حداقل با یک اسلام شناس آشنا باشد تا برای پاسخ دادن به شبهات دانش آموزان دچار مشکل نشود.

گفتنی است سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه جامع علمی و کاربردی و همچنین دانشجویان دانشگاه جامع علمی و کاربردی، سخنرانی در جمع اعضای شورای اداری استان، مدرسین دانشگاه جامع علمی و کاربردی و طلاب ، سخنرانی در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه اراک و حضور در جلسه ستاد اقامه نماز استان از برنامه های سفر رئیس ستاد اقامه نماز کشور به استان مرکزی بود.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها