Portal_background_image

تجليل از 10 نفر از زنان نمونه شاغل استان مرکزی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س)

همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) با حضور استاندار مرکزی از 10 نفر از زنان شاغل دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

استاندار مرکزی بعد از ظهر امروز در دیدار با بانوان دستگاه‌های اجرایی استان حضرت فاطمه زهرا(س) را در تمامی زمینه‌ها اسوه معنویت، تقوی و طهارت برای بانوان دانست و گفت: این بانوی بزرگوار گوهر و گنجینه حیا و نماد عصمت و پاکی است.
علی‌اکبر شعبانی‌فرد اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) واسطه فیض امامت، جلوه پروردگار و حوریه‌ای است که در سیمای انسان آفریده شد.
وی به ویژگی‌های بارز حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی جامعه اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: ساده زیستی از مهم‌ترین خصلت‌های این بانوی بزرگ اسلام است که زنان ایرانی نیز باید با الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا(س) در ساده زیستی و پرهیز از اسراف و تجمل‌گرایی در ایجاد جامعه‌ای سالم و با نشاط ایفای نقش کنند.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) زنان مسلمان جایگاه و شان واقعی خود را به دست آوردند و ارزش‌های والای زنان ایرانی به صورت عملی نهادینه شد، تصریح کرد: حضرت زهرا(س) اسوه بانوان جهان است و زنان باید با تاسی از سیره این بزرگوار که سمبل دفاع از ارزش‌ها، عفت، عفاف و حمایت از ولایت است همواره پیشگام باشند.
شعبانی‌فرد افزود: دین اسلام با نگاه ارزشی به زن و جایگاه وی عزت، حرمت و کرامت بخشیده است و بستر کمال زن را فراهم کرده است.
وی با اشاره به اینکه مکتب اسلامی تحول روحی، فرهنگی و شخصیتی زنان ایرانی در جامعه را تحقق بخشید، اظهار داشت: رفتار و کردار زنان مسلمان ایرانی که برگرفته از شخصیت و منش حضرت فاطمه زهرا(س) می‌باشد به الگویی مناسب برای زنان مسلمان جهان و جنبش بیداری اسلامی تبدیل شده است.
استاندار مرکزی به نقش زنان در طول سی و سه سال انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: زنان ایرانی در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و شرایط مهم و حساس کشور با الهام از ارزش‌های دینی، بصیرت و ولایت‌مداری نقش بی‌بدیلی داشتند و با مجاهدت‌های خود سبب عزت، عظمت و غرور ایران اسلامی شدند.
شعبانی‌فرد خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی احیا کننده جایگاه رفیع بانوان در جامعه و فراهم کننده زمینه فعالیت‌های اجتماعی در عرصه‌های مختلف بود.
وی بیان کرد: بانوان ایران اسلامی با الهام از آموزه‌های فاطمی از یک بعد به ‌عنوان محور تربیتی، از سوی دیگر به‌ عنوان مدیر فرهنگی خانواده و از بعد دیگر حضور فعال و سرزنده در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توانایی‌های خود را به اثبات رسانده‌اند.
استاندار مرکزی زنان را یکی از ارکان مهم خانواده متعالی و موفق دانست و گفت: خانواده در دین اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
شعبانی‌فرد رعایت تقوی الهی را تنها ملاک سنجش و برتری زنان و مردان عنوان کرد و افزود: در قرآن کریم بر خلاف برخی نظریه‌های تحقیری غرب علیه زنان، از زنان پیامبران مانند حضرت آدم(ع) و ابراهیم(ع) و مادران حضرت عیسی(ع) و موسی(ع) به نیکی یاد شده است.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها