Portal_background_image

استاندار عنوان كرد: تجليل از خدمتگزاران ريشه در فرهنگ و آموزه هاي ديني ما دارد

زمانی قمی در مراسم نکوداشت رجایی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب که با حضور قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در فرهنگسرای شهر اراک برگزار شد، گفت: فرهنگ و تمدن بزرگ این دیار و آموزه های دینی ما ایجاب می کند از کسانی که افتخار می آفرینند و به بشر خدمت می کنند تجلیل کنیم.

زمانی قمی استاندار مرکزی به زیبایی سنت تقدیر از خدمتگزاران اشاره کرد و گفت: امروز از یک چهره ماندگار استان و بویژه اراک تجلیل و از خدمات شایسته او تجلیل می کنیم.

 زمانی قمی افزود: فرهنگ و تمدن بزرگ این دیار و هم آموزه های دینی ما ایجاب می کند که از کسانی که افتخار می آفرینند و به بشر خدمت می کنند تجلیل کنیم.

 وی تصریح کرد: رجایی در مسائل کشور بویژه در حوزه کشاورزی و محیط زیست به دلیل مهارتهای فراوان و بروز بودن اطلاعات از کارشناسان با تجربه، ماهر و توانمند به شمار می رود و در این راستا همواره مورد تکریم رئیس مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

وی افزود: ایشان مسائل و مشکلات را می شناسد و برای گذر از موانع  توان ارائه راه حل منطقی را داردو  می تواند الگوی مناسبی در حوزه کشاورزی و توسعه آن باشد. 

آقایی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی نیز گفت: مهندس رجایی اولین فردی است که برای سه دوره به مجلس شورای اسلامی راه یافته است. عقل او از علمش بیشتر است و همیشه حلوتر از زمان خود حرکت می کرد.

آقایی افزود: بخش کشاورزی مدیون رجایی است. او با عشق، علاقه، پشت کار، جدیت و وقت گذاشتن کارها را در مجلس شورای اسلامی دنبال می کرد.

 وی تصریح کرد: رجایی وقتی حرکتی را در مجلس آغاز می کرد جریانی را در کشور راه می انداخت. او تنها یک نماینده نبود بلکه حرف او برای قاطبه نمایندگان بخصوص در بخش کشاورزی حجت بود.

 آقایی گفت: امروز شاهد آثار مهم قوانینی هستیم که به همت رجایی در حوزه کشاورزی به تصویب رسید.

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: نظام جمهوری اسلامی و کارشناسان و بزرگان فنی ما باید قدر زحمات انسان های دلسوز و خدمتگزار و انسان هایی که با تفکر و تعقل به خدمت می پردازد را بدانند.

 وی افزود: رجایی از جمله انسایی هایی است که اهل رفتار احساساتی و هیجان آفرینی و اهل تحریک احساسات بدون پشتوانه نبود. چون با احساسات مردم می توان بازی کرد اما هنر این است که بر پایه تفکر و تعقل عمل کرده و بر پایه های استوار کارها را دنبال کرد و نتیجه را به خدا سپرد.

 وی تصریح کرد: در تمام عرصه ها وقتی انسان براساس ایمان، اخلاق، مهارت و آرمان های بزرگ خود دست به خدمات بزند، این خدمات برای سال ها ماندگار خواهد شد و آیندگان نیز از آن بهره مند خواهند شد.

 دری نجف آبادی در ادامه به چند نکته طلایی در رابطه با مهندس رجایی  اشاره کرد و گفت: یکی از نکات طلایی در رابطه با مهندس رجایی خانواده وی است. خاندانی که اسوه فداکاری و ایثار بود. والدین وی نیز حیات و ممات با برکتی داشتند و سه شهید را تقدیم این انقلاب کردند که این خود امتیاز بزرگی است.

 وی از نقش آفرینی موثر در مجلس بویژه در کمیسیون کشاورزی را دو نکته دیگر مهم در خصوص رجایی عنوان کرد و افزود: همانطور که امام فرمودند ایران کشوری است که کشاورزی باید در آن اصل قرار بگیرد. اگر کشاورزی و محیط زیست نابود شود زندگی انسان ها نیز نابود می شود.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها