Portal_background_image

معاون وزير كشورتاكيد كرد : تجربه اولويت نخست وزارت كشور در انتخاب فرمانداران است/ حمايت فرمانداران از واحدهاي توليدي استان

جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور در نشست مشترک با فرمانداران و بخشداران استان مرکزی که با حضور استاندار برگزار شد،گفت: تجربه در کنار کارآمدی و شایسته سالاری مهمترین اولویت های وزارت کشور در انتخاب استانداران، فرمانداران و بخشداران است.

جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور اظهار کرد: وزارت کشور در انتخاب استانداران، فرماندارن و بخشداران نگاه جنسیتی نداشته و در انتخاب مسئولان ارشد استان ها تجربه و کارآمدی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: مدیریت شورای تامین و شورای مواد مخدر در استان ها و شهرستان ها از جمله وظایف استانداران و فرمانداران است و هماهنگی در بین دستگاه ها و تصمیم گیری در این حوزه نیازمند تجربه است.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: واگذاری پست های مدیریتی به بانوان و جوانان از تاکیدات دولت تدبیر و امید و وزارت کشور برای کادرسازی و آماده سازی افراد برای حضور در پست های مدیریتی است.

جبارزاده بیان کرد: واگذاری برخی مسئولیت ها در سال جاری به بانوان و نیروهای جوان در استان مرکزی، از جمله اقدام های مناسب این استان برای تربیت مسئولان جوان و کسب تجربه برای حضور در پست های مدیریتی است.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: دولت تدبیر و امید به مشارکت و احیای نقش احزاب در کشور اعتقاد داشته و در پنج سال گذشته بیش از دولت های قبلی به این بخش توجه شده است.

جبارزاده افزود: دولت و وزیر کشور اعتقاد دارند احزاب به عنوان یکی از نهادهای موثر در کشور باید در امور سیاسی و فرهنگی کشور نقش آفرینی کنند.

وی ادامه داد: قانون جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی، دفاعی دولت نهایی شده و به زودی به صورت لایحه تقدیم می شود.

معاون سیاسی وزیر کشور بیان کرد: افزایش هرچه بیشتر امنیت در کشور از برنامه های مهم وزارت کشور در سال جاری است و فرمانداران و بخشداران باید افزایش حداکثری امنیت در شهرها و بخش های مختلف را در دستور کار خود قرار دهند.

جبارزاده ادامه داد: مسئولان ارشد استانی و شهرستانی باید در کنار تحقق امنیت برای تحقق شعار سال و افزایش استفاده از کالاهای ایرانی در جامعه تلاش کنند.

وی افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در سال جاری با افزایش فرهنگ استفاده از کالای ایرانی محقق می شود و برای تحقق این مهم فرمانداران و بخشداران باید در کنار تولیدکنندگان برای رفع مشکلات و تولید کالای باکیفیت تلاش کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: فرمانداران و بخشداران باید توجه به اقلیت های قومی و مذهبی و امور مردم را در دستور کار خود قرار دهند.

جبارزاده ناکارآمد نشان دادن دولت و نظام را از توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: راه مقابله با این هجمه ها استفاده مناسب از رسانه ها و مطبوعات داخلی است.

وی ادامه داد: رسانه ها نیز باید با اطلاع رسانی خدمات و دستاوردهای نظام و دولت را به جامعه معرفی کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: روزانه حدود پنج میلیون نفر در کشور به ادارات و نهادها مراجعه می کنند که جلب رضایت این افراد ایجاد نشاط اجتماعی را به همراه دارد.

جبارزاده کاهش امید و افزایش نا امیدی در جامعه را از جمله توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب عنوان کرد و گفت: تا زمانی که امید در بین مردم هر جامعه ای وجود داشته باشد هیچ دشمنی نمی تواند بر آن جامعه غلبه کند.

استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: تیم مدیریت وزارت کشور در استان و کشور همدل و یک صدا پشتیبان و وفادار به آرمان های دولت تدبیر و امید هستند.

 آقازاده افزود: تیم مدیریتی وزارت کشور غلبه بر سختی ها و خدمت به مردم را در استان ها و کشور در دستور کار خود قرار داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: نشست با فرمانداران و بخشداران استان هر ماه در استانداری برگزار می شود.

حقیقی افزود: بر اساس شاخص های موجود تصادفات برون شهری و درون شهری از جمله چالش های حوزه اجتماعی استان مرکزی است.
وی ادامه داد: افزایش نشاط اجتماعی در جامعه از دیگر موضوعات مورد بررسی در نشست با فرمانداران و بخشداران بوده و مقرر شده مصداق های افزایش نشاط اجتماعی برای اجرا در جامعه توسط دفتر امور اجتماعی بررسی شود.

گفتنی است بازدید از شرکت آواپزشک آشتیان و حوزه خاتم الانبیا اراک، سرکشی به چند واحد تولیدی و صنعتی، شرکت در نشست با فرمانداران و بخشداران استان و دیدار با احزاب سیاسی استان مرکزی از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون سیاسی وزیر کشور به استان مرکزی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها