Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تجديد نظر در تعيين سهم حقابه پساب اراك / انتقال آب از برنامه هاي اولويت دار استان است

زمانی قمی استاندار مرکزی درنشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: در تعیین سهم حقابه پساب در بخشهای فضای سبز، تالاب میقان و صنعت تجدید نظر خواهد شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی  با تاکید بر تجدید نظر در تعیین سهم حقابه از پساب، اظهار کرد: با تهیه الگوی مناسب در بهره برداری از پساب در اراک باید سهم فضای سبز، تالاب میقان و صنعت بازنگری شده و سهم موثر از حقابه به تالاب میقان با هدف مهار ریزگردها داده شود.

استاندار مرکزی گفت: با توجه به در اختیار داشتن هزار لیتر در ثانیه پساب باید از این ظرفیت به نحو مطلوب در شهر اراک استفاده شود. 

وی ادامه داد: در شهرستانها هم در راستای تعیین سهم حقابه پساب تصمیم گیری خواهد شد.

استاندار مرکزی اصلاح اگوی مصرف آب در تمام بخشها را ضروری دانست و گفت: حساسیت در مصرف آب های سطحی و زیر زمینی و جلوگیری از هدر رفت آب در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خانگی و حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف از موضوعاتی است که به صورت ویژه دنبال می شود.

وی افزود: وضعیت آب باید در استان ساماندهی شود و در این راستا سند جامع استفاده از آب در استان تدوین گردد.

زمانی قمی بر اعمال سیاستهایی برای جلوگیری از حفر چاههای غیر مجاز تاکید کرد وافزود: از این سیاستها به شدت حمایت خواهیم کرد تا حتی یک چاه غیر مجاز هم نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه درصد استفاده از روان آبها و منابع زیرزمینی باید متعادل شود، گفت: شیوه های صحیح و منطقی برای حذف اضافه برداشت از منابع زیر زمینی باید در استان حاکم شود.

استاندار مرکزی تامین و انتقال آب را از برنامه های اولویت دار استان دانست و گفت : انتقال منابع آبی به منظور تامین آب مورد نیاز بخش های مختلف استان از برنامه های بلند مدت و 20 ساله استانداری است که در این حوزه طرح های مطالعاتی انجام شده است.
زمانی قمی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری روز جهانی قدس افزود: جمعه آخر ماه مبارک رمضان با رهنمودها و تلاش های امام راحل(ره) رهبر معظم انقلاب و شخصیت ها و مسئولان بزرگ انقلاب اسلامی به روزی جهانی برای مبارزه با اشغال، قتل، ترور و جنایت تبدیل شده است.
وی بیان کرد: امیدوارم روزی برسد که روز قدس را بدون اسرائیلی ها و تکفیری ها برگزار کنیم و برادری، صلح و آرامش در خاورمیانه برقرار باشد.

زمانی قمی روز قدس را متعلق به همه افراد، جریانها و گروه ها دانست و گفت: فرمانداران و مسئولان استانی و شهرستان باید شرایط و زمینه مناسب را برای حضور حداکثری مردم فراهم کنند تا اقشار مختلف با هر سلیقه برای تکریم روز قدس و حمایت از مظلوم و مقابله با ظلم به صحنه بیایند.

گفتنی است در این نشست مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری، آب و فاضلاب روستایی و شرکت سهامی آب منطقه ای مرکزی گزارش اقدامات خود در زمینه اقتصاد مقاومتی را ارائه کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها