Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تجاري سازي فناوري و حمايت از شركت هاي دانش بنيان اولويت استان است/ ضرورت تاسيس پژوهشكده مطالعات علوم محيطي در استان

زمانی قمی در نشست شورای اداری استان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در استانداری برگزار شد، گفت: توجه به پیوست انتقال فناوری در سرمایه گذاری های خارجی ، تجاری سازی علم و حمایت از شرکت های دانش بنیان سیاست محوری استان در حوزه فناوری است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به رویکرد استان مرکزی در دولت یازدهم در حوزه فناوری ، گفت: داشتن پیوست انتقال فناوری در سرمایه گذاری خارجی  و همچنین توجه به تجاری سازی فناوری ها از سیاست های محوری استان مرکزی در این حوزه است.

وی بیان کرد: توجه به تجاری سازی علم، ایجاد ثروت از نتایج حاصل از تحقیقات و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و کانون های تحقیقاتی به ویژه فناوری های نو از دیگر سیاست های اولویت دار در استان مرکزی است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه پیشنهادات و درخواست های خود را در مکاتباتی با  معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مطرح کرده است ، تامین اعتبار برای تکمیل فضاهای آزمایشگاهی و کارگاهی پارک علم و فناوری ، تامین اعتبار برای احداث یا خریداری فضای  اداری برای استقرار بنیاد امور نخبگان استان و کمک به تاسیس پژوهشکده مطالعات علوم محیطی و حمایت مالی از این پژوهشکده که احداث آن در استان امری ضروری است را  از جمله این پیشنهادات عنوان کرد.

وی با بیان اینکه فرآیندهای تصمیم گیری به استانها واگذار شود، بررسی امکان تفویض برخی اختیارات متمرکز معاونت رئیس جمهور به استانها در حوزه های  ارائه خدمات به متقاضیان دانش بنیان به نحوی که فرآیندهای خدمات قبل  و بعد دانش بنیان شدن شرکتها تا حد امکان به استانها واگذار شود را پیشنهاد کرد.

زمانی قمی با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان ابراز کرد:  در این سفر در حوزه کشاورزی 42 پروژه با اعتبار 101 میلیارد تومان که  25 میلیارد تومان آن از طریق اعطای تسهیلات بانکها و 5/2 میلیارد تومان آن مستقیما از سوی دولت بصورت اعتبارات دولتی  پرداخت شده است با  803 اشتغالزایی مستقیم و 671 اشتغالزایی غیر مستقیم به بهره برداری می رسد.

وی افزود: پروژه های صنعتی نیز با اعتبار 1400 میلیارد تومان و اشتغالزایی 1600 نفر به افتتاح و عملیات اجرایی چند پروژه با اعتبار 1390 میلیارد تومان و حدود 1700 نفر اشتغالزایی آغاز می شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: استان مرکزی تمام تلاش خود را در دوران پسابرجام و توافق هسته ای برای جذب و جلب سرمایه گذاری های جدید به کار گرفته است و در این عرصه جزء استان های پیشرو است.

زمانی قمی  اظهار کرد: یکی از طرح های مهم سرمایه گذاری خارجی بعد از توافق هسته ای در استان، نیروگاه سیکل ترکیبی با مشارکت بلژیکی ها است که یک میلیارد دلار برای آن هزینه خواهد شد.

زمانی قمی اظهار کرد: یک شرکت صنعتی در دلیجان با مشارکت شرکت آلمانی با سرمایه گذاری 35 میلیون یورو و ایجاد پالایشگاه پلاسمای خون در زرندیه که از 250 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می کند، از دیگر طرح های مهم نهایی شده در دوران پسابرجام در استان مرکزی است.

 وی اظهار کرد: به تازگی نیز ساخت واحد تولیدی انواع تراکتور با مشارکت کشور کره و سرمایه گذاری 210 میلیون یورو معادل هشت هزار میلیارد ریال نهایی شده است که پا گرفتن این طرح علاوه بر مزایای تولید ثروت و اشتغالزایی، انتقال فناوری نوین در این عرصه به کشور را در پی دارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: در جبهه کاری کنارگذر دوم جنوبی تهران که از آبیک آغاز می شود و به طول 29 کیلومتر تا چرم شهر ادامه دارد، استان مرکزی فعالیت قابل ملاحظه ای را در حوزه ایجاد کارگاه ها و کارخانه های تولید آسفالت برعهده دارد.

زمانی قمی گفت: این طرح مهم در دولت یازدهم کلید خورده و با وجود بضاعت اندک مالی و تنگناهای مالی دولت طرح های راهگشا و کلیدی را در عرصه تولید و صنعت دارد.

وی افزود: استان مرکزی در کارنامه سه ساله دولت در تمامی بخش ها عملکرد درخشانی دارد و برای مثال تنها در حوزه گازرسانی ، ضریب پوشش گاز در روستاها به 96.61 درصد رسیده که با گازرسانی 47 روستا تا پایان سال به 98 درصد خواهد رسید .

استاندار مرکزی اظهار کرد: تمامی مناطق شهری، شهر جدید امیرکبیر، تمامی شهرک ها و نواحی صنعتی استان و حوزه کارگاه های آجرپزی که با سوخت مازوت در آلودگی هوای اراک اثرگذاری داشتند به شبکه گاز رسانی مجهز شده اند.

گفتنی است در این نشست آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز سخنانی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها