Portal_background_image

استاندار مركزي : تبيين انديشه هاي امام خميني (ره) از ضرورتهاي جامعه است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست هیئت امنای اندیشکده امام خمینی(ره)که با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد ،گفت: تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) از ضرورتهای جامعه است.

استاندار مرکزی اظهارکرد: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که مبانی و اندیشه های امام (ره) را در مسایل مختلف داخلی و خارجی و منطقه ای و به ویژه در مبانی فقهی و به خصوص در زمینه ولایت فقیه برای همگان تبیین و  به فرهنگ تبدیل شود.   

زمانی قمی افزود: باید از فرصت اندیشکده امام خمینی(ره) در راستای معرفی این شخصیت بزرگ به آحاد جامعه به خصوص نسل جوان بهره کافی برده شود. 

وی افزود: امام خمینی(ره) در روزگاری که دنیای سرمایه‌داری دین‌گریزی را تبلیغ می‌کرد، برخلاف این تفکر، اداره جامعه توسط دین را مطرح کرد و این امر را به بروز و ظهور رساند.

وی بیان کرد: زمانی که اندیشکد‌ه‌ای به نام این شخصیت بزرگ نامگذاری می‌شود، بهتر است دامنه فعالیت آن تنها به استان مرکزی محدود نشود.

استاندار مرکزی ادامه داد: این اندیشکده می‌تواند مرکز پژوهشی و در حقیقت دانشگاهی برای همه مسلمانان چه شیعه و چه سنی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان نیز خواستار تشریح و تبیین ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) شد و گفت: این مهم باید به صورت علمی و کارشناسی در دستور کار وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری قرار بگیرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود به ترویج اندیشه های امام خمینی(ره) در جامعه تاکید کردند، بنابراین ساز و کارهای لازم در این خصوص باید از سوی دستگاه های فرهنگی و آموزشی فراهم شود. 

وی ادامه داد: جایگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، جایگاه رفیع و بلند است که باید از همه فرصت ها برای تبیین اندیشه های امام راحل (ره) استفاده کرد و تفکر حکومتی امام خمینی (ره) را ترویج داد. 

امام جمعه اراک بیان کرد: نسل جوان نیازمند به شناخت اندیشه های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران هستند که گفتمان دینی با نسل جوان و پاسخ به شبهات آن ها مورد توجه قرار گیرد. 

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) رهبری مردمی و دارای اهداف اندیشه های متعالی بودند و توانستند اسلام و ایران را با انقلاب به دنیا معرفی کنند و با این انقلاب به مسلمانان نشاط بخشیدند.

وی بیان کرد: تاسیس اندیشکده امام خمینی(ره) با هدف ترویج و گسترش اهداف، اندیشه ها و ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) در اراک و خمین اقدامی ارزشمند است اما مسئولان این اندیشکده باید تحقیق و پژوهش در آثار امام راحل را در دستور کار خود قرار دهند تا اندیشه های این مرد بزرگ به صورت علمی و کارشناسی در ایران و جهان انعکاس داده شود. 

گفتنی است اندیشکده امام خمینی(ره) به صورت هیات امنایی فعالیت خود را از ابتدای سال جاری در دو شهر اراک و خمین آغاز کرد.

 معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها