Portal_background_image

️استاندار مركزي در ارتباط مستقيم با شبكه خبر: تا اين لحظه هيچگونه تلفات جاني در استان مركزي بر اثر بارش و سيلاب گزارش نشده است

️استاندار مرکزی در ارتباط مستقیم با شبکه خبر با بیان اینکه پنج روستا در شمال شرق اراک و مجاورت تالاب میقان در محاصره آبگرفتگی قرار دارد، گفت: تا این لحظه هیچگونه تلفات جانی در استان مرکزی بر اثر بارش و سیلاب گزارش نشده است .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته چندین روستا در محاصره سیل قرار گرفت که با تلاشهای شورای مدیریت بحران نقاط حادثه خیز خالی از سکنه شد تا شاهد تلفات جانی نباشیم. 

وی بیان کرد: رودخانه اراک در شرایطی اضطراری قرار دارد که درصورت سر ریز شدن آب رودخانه با وضعیت بحرانی روبرو خواهیم بود. 

استاندار مرکزی گفت:  تدابير لازم براي مقابله با سيل در نقاط مختلف استان انديشيده شده است و استان توانسته ۱۵۰ ميليمتر بارندگي را در ۷۲ ساعت اخير کنترل کند.

وی ادامه داد: پنج روستا در شمال شرق اراک و مجاورت تالاب میقان در محاصره آبگرفتگی قرار دارد که چندین دستگاه بیل مکانیکی و خودروهای سنگین در این مناطق در حال حفر کانال برای هدایت اصولی آب هستند که آب وارد منازل روستایی نشود.

آقازاده ابراز کرد: تا این لحظه هیچگونه تلفاتی در استان مرکزی بر اثر بارش و سیلاب گزارش نشده است و خسارات مادی وارد شده ناشی از سیلاب نیز اندک است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: وضعیت استان لرستان برای ما نگران کننده است و به محض اطمینان از شرایط امن استان مرکزی به کمک آنان خواهیم شتافت و صبح امروز  نیز ۳۰ دستگاه ماشین سنگین به استان لرستان جهت امداد فرستاده شده است و امشب نیز هزار چادر به این استان ارسال می شود.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها