Portal_background_image

تاکید استاندار مرکزی بر تحقق سهم دانشگاههای استان از محل اعتبارات یکصد میلیون دلاری مندرج در بند 4 قانون بودجه

استاندار مرکزی روز گذشته طی گفتگوئی با پایگاه اطلاع رسانی استانداری اعلام کرد: براساس بند 4 قانون بودجه سال 92 معادل یکصد میلیون دلار برای ارتباط صنعت با دانشگاه پیش بینی شده که دانشگاههای استان می بایست پیگیری لازم جهت تحقق سهم استان از این منابع را بعمل آورند.

محمد حسین مقیمی ادامه داد: این مبلغ از معادل ریالی مازاد ارز حاصله نسبت به مبالغ پیش بینی شده در بند 3 قانون بودجه سال 92 برای ارتباط صنعت با دانشگاه، تقویت و توسعه شبکه آزمایشگاهی علمی ایران و حمایت از فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اختصاص می یابد.

ایشان با اشاره به جایگاه استان مرکزی در حوزه صنعت و دانشگاهها، افزود: استان مرکزی با دارا بودن بیش از 2800 واحد صنعتی از یک طرف و همچنین 85 واحد دانشگاهی و بیش از 120 هزار دانشجو از طرف دیگر، توانمندی و زمینه لازم جهت توسعه ارتباط بین صنعت و دانشگاه برای توسعه و پیشرفت همه جانبه استان را دارد.

مقیمی با تاکید بر انتفاع هر دو طرف از این ارتباط افزود: ارتباط موثر دانشگاه و صنعت هم در رشد و توسعه تحقیقات و پژوهشهای دانشگاهی موثر است و هم در ایجاد ابتکار و نوآوری و نهایتاً افزایش بهره وری و  رشد صنایع، لذا می بایست تلاشهای لازم برای این امر مهم از سوی هر دو طرف صورت می پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اعتبارات مندرج در سایر بندهای قانون بودجه بالاخص تجهیز و نوسازی آزمایشگاهها وکارگاهها و توسعه دانشگاههای جدید التاسیس و کمتر توسعه یافته و همچنین احداث،تکمیل و تجهیز فضاهای فرهنگی دانشگاهها از وجوه حاصله از عوارض دخانیات اشاره و از تمامی مدیران استان خواست علیرغم تنگناهای بودجه ی امسال، تمام تلاش خود را برای دریافت سهم استان از محل این اعتبارات بکار گیرند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها