Portal_background_image

استاندار مركزي: تامين زيرساختهاي سرمايه گذاري در استان امري ضروريست

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای اداری شهرداری اراک، استان مرکزی را یکی از با استعدادترین استان ها در جذب سرمایه گذاری دانست و بر تامین زیرساختهای لازم برای سرمایه گذاری در استان تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی گفت: شهرک صنعتی ویژه سرمایه گذاری خارجی در استان طراحی شده است و در شهر اراک هم برای جذب سرمایه های جدید نیازمند شهرک صنعتی جدیدی می باشیم که  احداث این شهرک در دستور کار قراردارد.

 استاندار مرکزی اظهار کرد: انگیزه برای سرمایه گذاری در استان مرکزی بالاست و جلب و جذب سرمایه گذار در استان با جدیت پیگیری می‌شود به طوری که تیمی برای مذاکره با سرمایه‌گذرانی که به کشور سفر می‌کنند در تهران مستقر است.

استاندار مرکزی بر لزوم تامین آب برای توسعه صنعت استان تاکید کرد و گفت: ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان مرکزی بسیار زیاد است و از این حیث یکی از مستعدترین استان‌ها برای توسعه صنعت به شمار می‌رود، به همین دلیل تامین آب برای این استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 وی افزود: برای تامین آب  باید به فکر انتقال منابع آب به استان بود که در این راستا طرح‌ها و ایده هایی تهیه شده که سال آینده به مشاور ارائه داده خواهد شد و به جد این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

زمانی قمی ابراز کرد: توسعه صنعت در استان نیازمند منابع جدید برق نیز می باشد که در این زمینه با  شرکتهای خارجی برای تولید برق پاک مذاکراتی انجام شده است.

استاندار مرکزی  گفت: در بحث آلودگی هوا باید تعهدات دولت از سال 86 تا سال 92 و از سال 92 تاکنون بررسی شود تا مشخص شود در دو سال اخیر چه اقدام های موثری صورت گرفته است.
وی درخصوص توسعه نیروگاه شازند، افزود: با توجه به آلودگی هوای شهر اراک توسعه نیروگاه باید به دقت بررسی شود و مسائل زیست‌محیطی مد نظر قرار گرفته شود.

زمانی‌قمی با بیان اینکه بحث آلودگی هوا و جلوگیری از اقداماتی که به تشدید این معضل کمک کند بسیار اهمیت دارد، گفت: در این راستا باید همه جوانب دیده شود. صنعت به دلیل ایجاد اشتغال امر مهمی است و باید همه منحنی‌ها با هم دیده و تصمیمی صحیح اتخاذ شود.

وی گفت: دغدغه ها و نگرانی های شورای شهر در بحث مشکلات به ویژه آلودگی هوای اراک ارزشمند و قابل احترام است و مسائل مطرح شده با جدیت تمام و بر اساس کار کارشناسی دنبال می شود. 

استاندار مرکزی با اشاره به سفر ریاست محترم جمهوری به استان مرکزی، گفت: باید از این سفر ارزشمند نهایت بهره را برد و برنامه ریزی گردد تا بهترین بهره از این موقعیت گرفته شود. 
وی اظهار کرد: نارسایی و مشکلات در نقاط مختلف این استان فراوان است اما باید به فکر خواسته و مطالباتی باشیم که به نتیجه برسد. 
وی ادامه داد: زمانیکه یک تخصیص و منبعی برای استان فراهم شود خیلی اقدام و کارها را می توان انجام داد و دنبال کرد.     
استاندار مرکزی از مواردی که در سفر ریاست جمهوری به استان می‌تواند مطرح شود را در حوزه مبلمان شهری اراک  و  تخصیص انتقال منابع آب به استان عنوان کرد.

وی مشارکت مردم در امور را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: اینکه همه امور به عهده دولت قرار داده شود درست نیست و باید مردم را در انجام امور مشارکت داد تا کارها با سرعت بیشتری پیش رود.

استاندار مرکزی ضمن اشاره به حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اضافه کرد: مردم در دور دوم انتخابات نیز حضورحداکثری و مشارکت خود را به نمایش خواهند گذاشت.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها