Portal_background_image

استاندار: تامين آب مهمترين مشكل طرح هاي كشاورزي خمين است

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان و شهرستان خمین در جمع خبرنگاران، گفت: تامین آب مورد نیاز مهمترین مشکل طرح های کشاورزی و گلخانه ای خمین است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  به دلیل بهره وری های بی رویه، کشاورزی این شهرستان با مشکل کمبود آب روبه رو است.

وی ادامه داد: حفر چاه نیز یکی از مشکلات ساخت و بهره برداری مجتمع گلخانه ای در روستای لیلیان از توابع خمین است و برای حل این مشکل کمیته ای برای بررسی و اعلام نتیجه نهایی در استان تشکیل می شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: بسیاری از مصوبات سال گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان به نتیجه 100 درصد رسیده اند و تعدادی نیز با مشکلات قانونی روبه رو هستند.

آقازاده گفت: 21 هکتار زمین باید به ناحیه صنعتی شهید سعیدی روستای شهابیه به منظور توسعه این ناحیه صنعتی و راه اندازی شرکت مانا انرژی پاک اضافه شود که این موضوع تا 2 هفته آینده بررسی و زمین به این سرمایه گذار واگذار می شود.

وی افزود: شرکت مانا انرژی پاک بخشی از تجهیزات مورد نیاز شرکت را در سال گذشته وارد کرده و بخشی دیگر در حال انتقال به کشور است.

استاندار مرکزی ادامه داد: امید است با حل مشکلات این شرکت در واگذاری زمین و تامین برق مورد نیاز، بخش اول طرح سرمایه گذاری این شرکت، در سال جاری به بهره برداری برسد.

آقازاده تصریح کرد: 100 میلیون یورو در این شرکت بزرگ و با فن آوری جدید سرمایه گذاری ارزی شده است که ظرفیت ایجاد اشتغال برای 2 هزار نفر را دارد.

وی گفت: میتسوبیشی ژاپن برخلاف سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در شرکت خودروسازی خمین به دلیل تحمیل تحریم های دشمنان نظام تمایلی به سرمایه گذاری ندارد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: زیرساخت ها، فضای فیزیکی در این واحد خودرو سازی فراهم است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها