Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان خبر داد: تائيد صلاحيت 93 درصد داوطلبان شهري انتخابات شورا ها در هيات هاي اجرايي استان

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: صلاحیت حدود93 درصد از داوطلبان حوزه شهری انتخابات شوراهای اسلامی در این استان در هیات های اجرایی تایید شد.

 حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان افزود: در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 6 هزار و 619 نفر نام نویسی کرده اند که یکهزار و 296 داوطلب در رقابت های انتخاباتی مناطق شهری  و 5 هزار و 323 نفر در رقابت های انتخاباتی مناطق روستائی حضور دارند.

وی توضیح داد: از مجموع نامزدهای انتخاباتی شوراهای پنجم استان در مناطق شهری چهار درصد از نامزدها ادامه رقابت ها انصراف داده اند و صلاحیت سه درصد نیز در هیات های اجرایی بر مبنای مستندات مراجع چهارگانه تایید نشده است.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی خاطرنشان کرد: از مجموع پنج هزار و 323 نامزد شوراهای پنجم استان در مناطق روستایی نیز صلاحیت حدود 96 درصد تایید شده، یک درصد انصراف داده و صلاحیت حدود 3 درصد نیز در هیات های اجرایی تایید نشده است.

به گفته وی، از کل داوطلبان ثبت نامی 421 نفر زن و بقیه مرد بوده اند.

حسن بیگی مجموع انصرافی ها را حدود 2 درصد و مجموع رد صلاحیت شدگان را حدود 3 درصد عنوان کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: ۳۵ هیات اجرایی برای پنجمین دوره انتخابات شوراها در استان با حضور۳۸۵  نفر عضو معتمد و اداری تشکیل شده است.

وی افزود: برای انتخابات ریاست جمهوری نیز ۲۳ هیات با حضور ۲۹۹ نفر معتمد و عضو اداری شکل گرفته و در مجموع ۶۸۴ نفر برای تشکیل ۵۸  هیات اجرایی در دو انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری مشخص شده اند.

وی عنوان کرد: نتایج تعیین صلاحیت ها امروز پنجشنبه به هیات های نظارت ابلاغ شده است و بر اساس زمان بندی تقویم انتخابات هیات های نظارت باید به وضعیت صلاحیت ها رسیدگی کرده و در موعد تعیین شده نیز به شکایات احتمالی نامزدها بر اساس قوانین و مستندات موجود پاسخگویی کنند.

گفتنی است  دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی همزمان با کشور 29 اردیبهشت برگزار می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها