Portal_background_image

تأکید بر توجه مسئولان به ماده 217 قانون برنامه پنجم توسعه

با حضور استاندار مرکزی در جلسه کارگروه تخصصی پژوهش، فناوری و تحول اداری که در محل استانداری برگزار شد، توجه مسئولان استان به ماده 217 قانون برنامه پنجم توسعه مورد تاکید قرار گرفت.

مشاور استاندار مرکزی در امور علمی و فناوری با اشاره به ماده 217 قانون برنامه پنجم توسعه، اظهار کرد: کلیه دستگاهها موظف هستند برنامه های اجرایی و عملیاتی خود را در قالب بسته های اجرایی تهیه نماید که پس از تصویب هیات وزیران جهت اطلاع به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود و مبنای تنظیم و تصویب بودجه سنوات دستگاه قرار می گیرد.

وی بیان کرد: بسته اجرایی مجموعه ای از چندین پروژه به هم پیوسته و به هم مرتبط اولویت دار است که به منظور حل یک مشکل اقتصادی، اجتماعی و یا فرهنگی در چارچوب اهداف و برنامه ها به اجرا در می آید.

ملک سلیمانی با اشاره به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، عنوان کرد: در راستای تحقق ماده 217 و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی مسئولان باید نسبت به تهیه بسته های اجرایی برنامه های پژوهشی و فناوری خود اقدام نمایند و با برنامه ریزی زمینه عملیاتی و اجرایی شدن آنها را فراهم کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور همه باید برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مرکزی نیز اظهار کرد: نمایشگاه فناوریهای پیشرفته استان مرکزی از  4 تا 7 اسفند ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های اراک در دو سالن مجزا برگزار می‌شود که یکی از سالن‌ها تحت مدیریت شهرستان‌های استان قرار خواهد گرفت

وی با طرح راه‌اندازی شورای راهبردی ارتباط صنعت با دانشگاه موافقت کرد و گفت: صنعت، کشاورزی و دانشگاه سه ضلع اصلی در این شورا محسوب می‌شوند که استانداری مرکزی باید به عنوان ناظر و راهنما در مرکز آن قرار بگیرد

حسن صفری بر لزوم اطلاع‌رسانی در زمینه فعالیت و نحوه چگونگی تاسیس شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و افزود: با توجه به تاکید‌ات استاندار مرکزی مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای و مطبوعاتی استان پارک علم و فناوری می‌تواند از این پتانسیل در راستای تبلیغات و اطلاع رسانی بهره ببرد.

در این جلسه مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش استانداری درخصوص برگزاری نمایشگاه فناوریهای پیشرفته استان مرکزی گزارشی ارائه نمود و همچنین طی گزارشی اهمیت برگزاری همایش ملی کاربرد فناوری نانو در بخش کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها