Portal_background_image

تأکید استاندار مرکزی بر جلب مشارکت های مردمی در اجرای طرح های مقابله با بیابان زایی

استاندار  مرکزی و جمعی از مدیران اجرایی استان صبح  امروز از طرح های مقابله با بیابان زایی در تالاب میقان اراک بازدید کردند.

محمدحسین مقیمی در این بازدید گفت: استان مرکزی با اقلیم نیمه خشک مستعد بیابانی شدن عرصه های طبیعی است و غفلت و بی برنامگی می تواند تهدیدهای عمیق زیست محیطی ایجاد کند.       

وی افزود: واقع شدن تالاب کویری میقان اراک در مجاورت این شهر اثر مستقیم بر شرایط آب و هوایی آن دارد و از این منظر اجرای طرح های مقابله با بیابانزایی، تعیین حق آبه مناسب تالاب و پیشگیری از تخریب های محیطی حرف اول را در مهار کانون های بحران می زند.          

وی بیان کرد: عرصه های بیابانی کانون و چشمه ایجاد ریزگرد و شن های روان هستند و علاوه بر تهدید آلایندگی هوا، زیست ساکنان حاشیه زمین های بیابانی شده را نیز مختل می کند.          

استاندار مرکزی اظهار کرد: منابع طبیعی استان مرکزی با اقدامات اساسی بیابانزدایی از سال 71 تاکنون توانسته 21 هزار هکتار از 50 هزار هکتار عرصه بیابانی کویر میقان اراک را مهار و تثبیت کند که موفقیت بزرگی است.       

مقیمی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم در خصوص بیابانزدایی جلب مشارکت مردم ساکن محلی ساکن در حاشیه کانون بحران است چرا که روند بیابانی شدن عرصه کشاورزی و معیشت آنها را مختل می کند.

گفتنی است شناسایی و تهیه طرح های کانون بحران در 12 هزار هکتار، واگذاری طرح های اجرایی بیابانزدایی در 28 هزار هکتار، اجرای پروژه قرق با مشارکت مردم در بیش از 40 هزار هکتار و... از جمله اقدامات بیابانزدایی استان است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها