Portal_background_image

تأکید استاندار مرکزی بر توجه ویژه شورای شهر به سرمایه گذاران و معرفی پروژه های مشارکتی

استاندار مرکزی صبح امروز در نشستی که با اعضای شورای اسلامی شهر اراک در محل استانداری برگزار شد، گفت: شورای اسلامی شهر اراک توجه ویژه ای به سرمایه گذار و معرفی پروژه های مشارکتی داشته باشد و راه را برای سرمایه گذاری باز کند.

محمد حسین مقیمی با اشاره به اینکه شورای شهر از بالاترین مراجع تصمیم گیری در شهر است، عنوان نمود: از آنجا که توسعه سرمایه گذاری به حل مشکل اشتغال کمک می کند شورای اسلامی شهر اراک با برگزاری جلسات با سرمایه گذاران و مدیران کارخانجات و ... باید زمینه سرمایه گذاری بیشتر را فراهم کند .

مقیمی اشاره کرد: سرمایه گذار زمانی ترغیب به سرمایه گذاری در استان می شود که احساس کند مسئولان از جمله معاون امور عمرانی، شهردار ، شورای شهر و همه دستگاهها آن را حمایت می کنند.

استاندار مرکزی  تاکید کرد: باید بسته های سرمایه گذاری شهر اراک را آماده  و آن را اعلام عمومی نمائیم تا هر کس آمادگی دارد در انجام پروژه های بزرگ با شهرداری همکاری نماید.    

وی بیان کرد: اختیاراتی که در اختیار شورای اسلامی شهر است در اداره شهر بسیار موثر است و شورا باید با تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین شناسایی فرصتها از امکانات بخوبی اسفاده کند تا بتواند در جهت رشد و توسعه شهر اراک گامهای بزرگی بردارد.

مقیمی ابراز کرد: شورای شهر باید در تمام مسائل شهر ورود پیدا کند و در تصمیم گیری های موثر باشد و نباید فقط به مسائل شهرداری توجه کند.      

استاندار مرکزی اضافه کرد: از آنجا که در بسیاری از جلسات تصمیم گیری نماینده شورای شهر نیز حضور دارد  لذا می تواند با برقراری ارتباطی دو سویه با دستگاههای اجرایی اقدامات مهمی را انجام دهد.          

وی اظهار کرد: شورا باید با برنامه ریزی پیش رود و نظارت بر اجرای برنامه ها را نیز داشته باشد .    

مقیمی بیان کرد: باید توجه ویژه ای به امور فرهنگی و اجتماعی صورت بگیرد که شورای شهر و شهرداری نیز در این امر سهیم هستند و باید برای رفع مشکلات این حوزه تلاش نمایند.   

استاندار مرکزی گفت: سیاستهای تشویقی را برای مشارکت مردم اعمال کنیم تا برای انجام کارها بتوانیم دستگاههای اجرایی را جمع کنیم و آنها را علاقمند نمائیم تا هر دستگاه بخشی از کار را بر عهده بگیرد.

مقیمی افزود:باید استفاده از اوراق مشارکت را جدی بگیریم  و شهردار با خوش حسابی مردم را تشویق کند تا سرمایه خود را با شهرداری مشارکت دهد و با پول دولت، مردم ، سرمایه گذاران و ... کارها را از پیش ببرند.

وی ادامه داد: ساختار شهرداری اراک پاسخگوی نیازهای شهر اراک نیست که باید ارتقاء سطح خدمات با بهره گیری از روشهای نوین مدیریتی در آن اعمال شود.

   استاندار مرکزی براتمام پروژه های نیمه تمام در شهر اراک تاکید کرد و گفت: اولویت ما بر اتمام پروژه های نیمه تمام است زیرا اگر به قراردادهای قبلی وفادار باشیم مردم احساس آرامش می کنند.

مقیمی بیان کرد: کمیسیون ماده 5 مصوباتی دارد که هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد و این مصوبات زمانی اجرایی می شود که شورای شهر از نظر تامین منابع مالی آن را تصویب نماید.

وی گفت: اعضای شورای اسلامی شهر اراک ترکیب خوبی دارد که باید از آن حداکثر استفاده را بنمایند.

گفتنی است در این جلسه هر یک از اعضاء به بیان نظرات خود پرداختند.     

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها