Portal_background_image

تأکید استاندار مرکزی بر امر آموزش در راستای کاهش آسیب های اجتماعی

محمد حسین مقیمی صبح امروز در دیدار با مدیران اداره کل بهزیستی استان به مناسبت هفته بهزیستی، بر امر آموزش در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تأکید کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان اداره کل بهزیستی، گفت: بهزیستی جای کار زیاد دارد زیرا یکی از وظایف مهم این نهاد حمایتی مهارت آموزی است و باید به جای دادن ماهی به دست مددجویان، ماهیگیری را به آنها بیاموزد.

استاندار مرکزی ادامه داد: می بایست مددجویان را برای حضور معنی دار و هدفمند در جامعه آماده کنیم  زیرا هم به تحکیم بنیان خانواده کمک کرده ایم و هم فاصله های اخلاقی و عاطفی در روابط اجتماعی را کاهش داده ایم.

مقیمی خدمت بی‌منت را عبادت دانست و گفت: باید فرصت را غنیمت بشمارید و تا جایی که می توانید به این عزیزان صادقانه خدمت کنید و از فرصت های الهی و اداری به نحو احسن نهایت استفاده را ببرید و با برنامه ریزی و جدیت، آموزش مهارت های زندگی را به منظور اصلاح و مهار ناهنجاری های اجتماعی در جامعه در حال گذار ایران در اولویت برنامه های خود قرار دهید.

استاندار عملکرد بهزیستی را مثبت دانست و افزود: بهزیستی باید اهداف بلند مدتی را ترسیم نماید زیرا متولی اصلی حمایت از اقشار آسیب دیده و در معرض آسیب است و در این راستا استفاده از روش‌های نوین درمانی و توانبخشی، حفظ منزلت اجتماعی، تعریف ساز و کارهای ایجاد اشتغال و توانمند سازی مدجویان با محور آموزش می تواند بهزیستی را در پیگیری این اهداف یاری رساند.

وی اضافه کرد: طلاق و اعتیاد دو پدیده چند وجهی شوم اجتماعی است که امروز به عنوان دغدغه مهم تصمیم سازان اجتماعی مطرح بوده و باید برای برطرف نمودن مشکلات این حوزه سیاستگذاریهای علمی و روش های موثری در شناسایی علل این ناهنجاریها انجام شود و در این راستا تدوین و تقویت بانک اطلاعاتی جمعیت هدف، همدلی و تعامل همه جانبه به منظور شرکت و عضویت در یک خانواده و یک نظام می تواند به عنوان راه حل اساسی توسعه و پیش رفت استان مورد توجه قرار گیرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها