Portal_background_image

تأکید استاندار مرکزی بر اجرای مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک

استاندار مرکزی در نهمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک ضمن تشکر از اعضاء که هر 15 روز نسبت به تشکیل این جلسه اقدام می کنند و تأکید بر اجرای مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک، گفت: برای کاهش آلودگی هوای شهر اراک ما ابتدای راه هستیم و لذا باید اقدامات زیادی در رابطه با سامان دادن به  آلودگی های ناشی از صنعت، حمل و نقل شهری، سوخت های خانگی، خودروهای فرسوده و ... انجام دهیم.

محمد حسین مقیمی با تأکید برانتقال پایانه های باربری از داخل شهرها و تشکر از مشارکت کارخانجات و صنایع استان در ایجاد فضای سبز، افزود: شرکت پالایشگاه شازند در یازده ماه امسال به دلیل مصرف گاز آلودگی کمی داشت و با  اجرای طرح گوگرد زدایی کار بزرگی را انجام داد که با این اقدام درصد بالایی از مشکل آلودگی هوا حل شد.

وی در ادامه ضمن تشکر از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، حضور صنعت در درختکاری و دانشگاه ها، اظهار داشت: اگر آب و منابع مالی تأمین شود می توان ظرف مدت 4 سال 1000 هکتار را درختکاری نمود.

ایشان تصریح نمود: صنایع خیلی خوب در اجرای این برنامه وارد شدند و همکاری نمودند، ما در واقع داریم فاصله بین شهرها و صنایع را کم می کنیم چون فکر می کنیم این بزرگترین کاری است که در حال حاضر می توان انجام داد و امیدواریم هوای شهر اراک در سال آینده با تلاش دستگاه های مرتبط بهتر شود تا در ردیف شهرهای پاک قرار گیرد.

لازم به ذکر است که استاندار از رسانه ها و سازمان های مردم نهاد نیز به جهت اقدامات بسیاری که برای کاهش آلودگی هوای شهر اراک انجام دادند، تقدیر و تشکر نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها