Portal_background_image

بیمارستان صحرایی 50 تختخوابی استان مرکزی در دلیجان رونمایی شد

 بیمارستان صحرایی امداد و نجات 50 تختخوابی استان مرکزی در محل پایگاه امداد و نجات جاده ای ˈهمای سعادتˈ دلیجان  با حضور استاندار استان مرکزی رونمایی شد

استاندار استان مرکزی در این مراسم گفت: این بیمارستان مجهز به دو اتاق عمل، بخش های ریکاوری، آی سی یو، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن، داروخانه، اتاق زایمان، بانک خون و درمانگاه است.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ افزود: همه سازه های پشتیبانی این بیمارستان مجهز به علم روز بوده و 70 درصد آن بومی سازی شده است.

وی ادامه داد: برای این بیمارستان 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و بیمارستان در شش ساعت راه اندازی و پتانسیل خدمات رسانی به هر نقطه ای که دچار حادثه شود را دارد.

شعبانی فرد خاطرنشان کرد: همچنین بیمارستان سیار صحرایی دلیجان به عنوان انبار مرکزی معین می تواند خدمات بهداشتی و درمانی به سه هزار جمعیت را در مدت سه روز با همه امکانات ارائه دهد.

وی اظهار کرد: با توجه به این که کشور ما بر روی خط زلزله قرار دارد و بزرگترین زلزله قرن در کشور ما با هفت ریشتر اتفاق افتاد، مدیریت بحران کشور و استان درصدد تجهیزات امداد و نجات در این خصوص است.

استاندار استان مرکزی از راه اندازی ساختمان مدیریت بحران در استان مرکزی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این ساختمان در برابر زلزله ای با قدرت هشت ریشتر مقاوم است.

شعبانی فرد افزود: همچنین بزودی همه نقاط استان با دوربین مدار بسته به مدیریت بحران استان وصل خواهد شد تا مدیریت بحران بتواند در هر لحظه تجهیزات خود را به هر نقطه از استان یا حتی استان های مجاور ارسال کند.

استاندار مرکزی با اشاره به جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری استان و شناور بودن همین میزان جمعیت در استان گفت: بالگرد (هلیکوپتر) امداد و نجات بزودی در استان مستقر خواهد شد.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها