Portal_background_image

با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بيمارستان فوق تخصصي سينا در اراك بهره برداري شد

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا در اراک به بهره برداری رسید.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین بهره برداری از این بیمارستان، گفت: مشارکت هدفمند و حضور بخش خصوصی در حوزه سلامت کشور سرمایه ای مهم و کلیدی است و صرف نظر از سرمایه گذاری و درآمدزایی شایسته تقدیر است.

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی افزود: ارتقای سهم سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش سلامت کشور زمینه خدمت رسانی بهینه را در حوزه درمانی مهیا می کند و این مهم در دولت یازدهم به عنوان سیاست اولویت دار دنبال شد.

وی توضیح داد: حوزه سلامت در کابینه یازدهم و دوازدهم معتقد است حمایت های اصولی از بخش خصوصی باید محور قرار گیرد چرا که منابع مالی دولت محدود است و افزایش تعداد تخت های مراکز درمانی فوق تخصصی بدون همراهی این بخش رقم نمی خورد.

وی افزود: استقرار مرکز درمانی فوق تخصصی سینا با تنوع خدمات تخصصی در اراک در تکمیل زنجیره درمانی مناطق غرب کشور اثر دارد و به بخشی از نیازها پاسخگویی می کند و تلاش این بیمارستان خصوصی برای دریافت مجوز راه اندازی بخش سنگ شکن و پزشکی هسته ای قابل تقدیر است وآمادگی برای حمایت لازم از این تقاضا وجود دارد.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: به منظور ارتقای سطح خدمات رسانی در حوزه سلامت امید است با حضور با انگیره بخش خصوصی در ماموریت های سلامت تا قبل تیرماه سال آینده بیش از یکهزار تخت بستری به مجموعه های درمانی استان مرکزی افزوده شود که بیش از 500 تخت درمانی آن باید در مرکز استان هدفگذاری شود.

وی، با ابراز امیدواری نسبت به ساخت بیمارستان 650 تختخوابی با اراک گفت: بیمارستان فوق تخصصی خصوصی سینا با هدف خدمت و رعایت استانداردهای حوزه سلامت و درمان می تواند مورد استقبال مردم قرار گیرند و مراجعان خواستار احترام، ارائه خدمات مطلوب و رعایت انصاف هستند و با این سه اصل بنیادین اعتبار این مجموعه حفظ خواهد شد.

گفتنی است بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا با ظرفیت 160 تخت بیمارستانی با همکاری جمعی از پزشکان متخصص و متعهد و با مشارکت بانک ملی ایران ساخته و تجهیز شده است.

عملیات ساخت این بیمارستان از اردیبهشت ماه 89 در زمینی با زیربنای بالغ بر 20 هزار متر مربع در 8 طبقه آغاز شده بود.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سینا اراک شامل بخش های جراحي عمومي، جراحي زنان و زايمان، جراحي مغز و اعصاب، جراحي قلب، اورولو‍ژي، ارتوپدي، آنژيوگرافي و جراحي گوش و حلق و بيني و فیزیوتراپی است.

از دیگر بخش های این بیمارستان می توان به اورژانس شبانه روزی، اورژانس شبانه روزی کودکان و نوزادان، بخش های داخلی بخش ویژه شامل مراقبت های ویژه آی سی یو، سی سی یو، مراقبت های ویژه نوزادان، بخش هاي تشخيصي و پاراكلينيك و تصويربرداري شامل ام آر آی، سی تی اسکن، ماموگرافی، سونوگرافی، سنجش تراكم استخوان، مركز جامع تشخيص و درمان سرطان، شیمی درمانی و پرتودرمانی اشاره کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها