Portal_background_image

استاندار عنوان كرد: بيش از ۱۲۰ ميليارد تومان تسهيلات براي اشتغال روستايي پيش بيني شده است

زمانی قمی در سفر یک روزه خود به شهرستان زرندیه ضمن بازدید از پروژه های عمرانی این شهرستان در جمع مردم روستای الویر بخش خرقان، گفت: بیش از 120 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای روستاهای استان پیش بینی شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: اختصاص تسهیلات با نرخ ارزان موجب تقویت زیرساخت های روستایی شده و عاملی برای ماندگاری مردم در روستاهاست.

وی ادامه داد: بزودی در جلسه ای با حضور دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای استان مرکزی نیازهای روستاها با تاکید بر افزایش میزان اشتغال بررسی و این تسهیلات براساس اولویت بندی و مطابق با مولفه ها و روستاهای هر شهرستان اعطا خواهد شد.

زمانی قمی ایجاد اشتغال پایدار روستایی را عاملی برای توسعه روستاها دانست و افزود: تقویت جاذبه های روستایی در حوزه گردشگری و ایجاد صنایع کوچک و بنگاه های زودبازده عاملی برای تقویت ماندگاری روستائیان و مهاجرت معکوس خواهد شد.

وی رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار را اصلی ترین هدف دولت تدبیر و امید بیان کرد و افزود: امسال در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، دولت تدبیر و امید به دنبال ارائه برنامه هایی برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال است تا اصلی ترین دغدغه مردم برطرف شود.

وی رفع بیکاری را موجب توسعه اقتصادی دانست و افزود: با ایجاد شغل پایدار عملا از تولید داخل حمایت خواهد شد و حمایت از تولید ملی از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی است.

زمانی قمی با اشاره به مقایسه اقدامات انجام شده در راستای توسعه روستاها بعد از انقلاب و قبل از آن گفت: وقتی عملکرد نظام اسلامی را در توسعه روستاها و ارائه خدمات گوناگون مشاهده می کنیم نتایج با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: بخش خرقان به دلیل ظرفیت های بالایی که دارد شایسته ارائه خدمات بیشتر است و قطعا در مرکز استان برای حل مشکلات این بخش و ارائه خدمات و امکانات بیشتر تصمیم گیری خواهد شد.

فرماندار زرندیه نیز گفت: بخش خرقان شاهراه استان های همدان، البرز و قزوین است و اصلی ترین پتانسیل بخش خرقان صنعت توریسم محسوب می شود.

کردی بیان کرد: با تقویت بسترهای گردشگری خرقان، می توان درآمد شهرستان زرندیه را افزایش داد.

کمبود آب شرب، نامناسب بودن محور مواصلاتی بخش خرقان، ایمن سازی جاده و رفع نقاط حادثه خیز، سند دار کردن اراضی کشاورزی و ایجاد شغل از جمله مطالبات و مشکلات مطرح شده در این جلسه بود.

*** بازدید استاندار از پروژه های عمرانی شهرستان زرندیه

استاندار مركزي  در پنجمین روز از هفته دولت در سفر به شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین استان و فرماندار این شهرستان از پیشرفت عملیات اجرایی آزاد راه جنوبی تهران،  كارخانه هاي صنعت کاغذ ،کابل سینا،پگاه آدینه سبز و پروژه های آبیاری بارانی،کارخانه فرآوری پسته و گلخانه تمام مکانیزه در شهرستان زرنديه بازديد كرد  و در جریان روند فعاليت اين واحدها و پروژه ها قرار گرفت.

**** دیدار استاندار با خانواده معظم شهدا در روستای الویر

استاندار مرکزی در ادامه سفر یکروزه خود به شهرستان زرندیه با  پنج خانواده های شهید در روستای الویر  دیدار و گفت و کرد.
زمانی قمی در این دیدار گفت: امنیت و آرامش جمهوری اسلامی ایران به برکت جانفشانی شهدای والامقام بوده و عزت و سربلندی کشور و ملت نیز مدیون خون پاک این عزیزان است.
استاندار مرکزی تصریح کرد: شهدا با نثار جان خود انقلاب ما را تثبیت کردند و امروز نیز سرکشی به خانواده معظم شهدا کوچکترین خدمت مردم و مسئولان است.

گفتنی است استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان زرندیه با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها