Portal_background_image

با حضور استاندار بيستمين جشنواره استاني شهيد رجائي در اراك برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی بیستمین جشنواره استانی شهید رجائی و آئین معرفی و تجلیل از دستگاه‌های اجرایی برتر استان در اراک برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه حل مشکلات توسط مسئولان، تفضلی از جانب خداوند است، افزود: چناچه خدمات عمومی که کارکنان و دستگاه‌های مربوطه به مردم ارائه می‌دهند، برای چندین ساعت متوقف شود، اهمیت و ارزش کارکنان دولت و نقش برجسته‌ آنان را درمی‌یابیم.

زمانی‌قمی گفت: مدیران و کارکنان فرصت پیش‌رو را برای رفع نیاز و مشکلات مردم غنیمت شمرده و از این فرصت استفاده کنند.

وی اظهار کرد: انتخاب برگزیدگان این جشنواره بر مبنای معیار نسبی است و لزوما به معنای این نیست که دیگر مدیران در جهت انجام وظایف خود تلاش نکرده‌اند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز در این جشنواره گفت: هفته دولت و برگزاری جشنواره شهید رجایی فرصت ارزشمندی برای ترغیب و تشویق مدیران و کارکنان دولت است که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه دولتمردانی همچون رجایی و باهنر که اسوه‌های صبر، فداکاری و مردم‌داری هستند، با تاسی و تبعیت از نحوه سلوک این شهیدان بخشی از عملکرد خود را ارائه دهند و فعالیت‌ها و اقدامات را در جهت بهبود شرایط  عمومی کشور انجام داده‌ و بر میثاق خدمتگزاری به ملت ایران تاکید کنند.

یادگاری تصریح کرد: دولت تدبیر و امید، استقرار دولتی کارآمد را به عنوان یک هدف مهم تعریف و تحقق آنرا به جد دنبال می‌کند. تصویب نقشه‌ راه و برنامه جامع اصلاح نظام اداری برگرفته از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در دولت یازدهم بوده که پیگیری اصلاحات مستمر در نظام اداری و مدیریتی کشور و ساماندهی ساختار نیروی  انسانی دولت از نتایج آن به شمار می‌رود، در دولت دوازدهم نیز با اهتمام و جدیت بیشتری این مهم دنبال خواهد شد.

وی اظهار کرد: تحقق برنامه‌های توسعه کشور جز با ایجاد یک نظام ادرای کارآمد، بهره‌ور، متعهد و راهبر و با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش خصوصی و نهادهای عمومی امکان‌پذیر نخواهد بود، در همین راستا به جهت اتخاذ و وحدت رویه اصلاح نظام اداری، تهیه و تدوین برنامه‌های عملیاتی مورد توافق سازمان اداری و استخدامی کشور، وزارتخانه و دستگاه‌های ستادی است، بدین ترتیب تکالیف واحدهای استانی نیز مشخص شده و بر پایه توافقنامه صادره سنجش و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در ابعاد و شاخص‌های عمومی و اختصاصی که مبتنی بر اهداف برنامه توسعه کشور است، انجام می‌پذیرد.

یادگاری خاطرنشان کرد: ارزیابی انجام شده در بعضی از محورها و شاخص‌ها، کندی و برخی دیگر پیشرفت امور را نشان می‌دهد، همچنین برخی دستگاه‌‌های اجرایی موفقیت‌های بیشتری را کسب کردند که شایسته تقدیر است، اگرچه این امر نافی تلاش و زحمات کارکنان در سایر دستگاه‌ها نخواهد بود و صرفا جنبه تشویقی و انگیزشی دارد.

یادگاری در خاتمه اشاره‌ای گذرا به فرایند ارزیابی دستگاه های اجرایی استان در سال 95 داشت و گفت: این ارزیابی نتیجه کار مستمر و تلاش بی‌وقفه بیش از پنج ماه از تیم های ارزیابی شونده است که شامل مدیران و کارشناسان 52 دستگاه اجرایی استان و نیز تیم ارزیابی کننده متشکل از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، کارشناسان امور اقتصاد و دارایی، بهزیستی، دفتر امور ارزیابی و رسیدگی به شکایات استانداری و ستاد اقامه نماز است.

گفتنی است نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین سخنانی را بیان کردند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها