Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي آموزش و پرورش: بودجه مشخص براي آموزش و پرورش استان تعريف شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش استان ،گفت: تعریف ردیف اعتبار مشخص در بودجه سال آینده توسط شورای برنامه ریزی برای کاهش مشکلات اداره کل آموزش و پرورش این استان ضروری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: فرمانداران برای کاهش مشکلات اداره کل آموزش و پرورش و افزایش ارایه خدمت به دانش آموزان از محل اعتبارات شهرستانی منابع مالی را به این دستگاه اختصاص دهند.

وی ادامه داد: روسای مدیریت شهرستانی استان مرکزی نیز باید تلاش برای جذب اعتبارات بیشتر را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار مرکزی یاد آور شد: 20 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و مقاوم سازی 2 هزار و 107 فضای آموزشی آموزش و پرورش استان در سال جاری اختصاص یافته که به صورت میانگین حدود 10 میلیون ریال به هر فضا اختصاص می یابد که با توجه به نیازهای این واحدها ناچیز است.

آقازاده گفت: نیاز است ضمن اختصاص اعتبار به آموزش و پرورش استان مرکزی در سال آینده از ظرفیت های مردمی و خیران نیز برای رفع مشکلات و بازسازی فضاهای آموزشی استان استفاده شود.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیکی سال نو کمک رسانی به دانش آموزان نیازمند با بهره گیری از تمام امکانات و بسیج منابع استانی در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.

استاندار مرکزی با یادآوری سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی افزود: بهره برداری از طرح کوی کوثر اراک از جمله برنامه های وزیر به استان است و امید می رود که در این سفر مجوز اختصاص زمین با کاربری آموزشی به آموزش و پرورش اختصاص یافته و فضای آموزشی در این منطقه با کمک اداره کل نوسازی مدارس و استانداری سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ایجاد فضای آموزشی در منطقه کوی کوثر اراک از جمله خواسته های به حق مردم این منطقه است و با توجه به نزدیکی آغاز سال تحصیلی 98-99 تصمیم گیری و برنامه ریزی برای ایجاد فضای در این منطقه از موضوعات ضروری است.

«شهریار فولادوند» افزود: اداره کل بنیاد مسکن استان مرکزی قرار بود که 2 قطعه زمین برای ایجاد فضای آموزشی در کوی مسکن اراک را ساخته و به صورت نیمه کاره به اداره کل نوسازی مدارس استان تحویل کند که تا کنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تکرار پایه برای دانش آموزان علاوه بر هزینه های سربار برای آموزش و پرورش برخی مشکلاتی روحی را برای این افراد به همراه دارد و نیاز است با انجام کار ویژه زمینه انتقال این قشر از دانش آموزان با جبران عقب افتادگی های درسی آنان فراهم شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها