Portal_background_image

استاندار مركزي: بودجه آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد 2 برابر شد

آقازاده استاندار مرکزی در سی و چهارمین آیین نکوداشت مقام معلم که در کانون امام خمینی (ره) اراک برگزار شد، گفت: بودجه هزینه ای آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید بیش از 2 برابر شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بودجه هزینه ای آموزش و پرورش در سال 92 به 140 هزار میلیارد ریال و در سال جاری به حدود 330 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی بیان کرد: از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دولت های مختلف در راستای حل تنگناهای معلمان گام هایی برداشته اند اما نگاه ها در دولت تدبیر و امید به این قشر با وجود همه مشکلات اقتصادی به طور خاص بوده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: با وجود نگاه ویژه دولت به معلمان، هنوز این قشر تا رسیدن به جایگاه واقعی خود فاصله دارند و خانواده دولت سعی و اهتمام خود را در جهت بهبود معیشت فرهنگیان به کار گرفته است.

وی ادامه داد: در قانون اساسی بر آموزش و پرورش رایگان تاکید شده است  اما در شرایط امروز کشور اداره آموزش و پرورش با اعتبارات دولت کار بسیار سختی است  لذا باید نگاه ما به آموزش و پرورش تغییر یابد  و انتظار است خیران گام های بلندتری در حمایت از این نهاد در بخش های مختلف بردارند.

آقازاده ابراز کرد:  در اوایل دهه 70 با تشکیل شوراهای آموزش و پرورش ، مدارس غیر انتفاعی و بهره گیری از ظرفیت انجمن ها و خیران، آموزش و پرورش جان تازه ای گرفت که این مهم  همیشه در دستور کار آموزش و پرورش بوده و  اگر بخواهیم معلمین ما به جایگاه واقعی برسند  باید نگاه ویژه تری را در این زمینه داشت .

رئیس هیات تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش نیز در این آیین گفت: معلم اثرگذارترین هدایتگر در جامعه است.

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان افزود: معلمان از جنس مردم، در میان مردم و در یک کلمه خادمان مردم هستند.

وی بیان کرد: جامعه ای که به معلم احترام کند از بلوغ فکری و معنوی بالایی برخوردار است.

رئیس هیات تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: منزلت اجتماعی معلمان و تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی این قشر فرهیخته در جامعه باید روز به روز افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این آیین گفت: اعتقادات، ارزش ها و باورهای جامعه توسط معلمان جاری و به نسل های دیگر منتقل می شود.

فولادوند افزود: بدون مقوله آموزش و پرورش کمتر رخداد مثبتی در جامعه شکل می گیرد و آموزش بستر همه پیشرفت های مثمر ثمر است.

وی بیان کرد: هدف معلمان در جامعه، پرورش افرادی است که تصویر درستی از خود داشته باشند، بر داشته های خود تکیه کنند و بتوانند مسیر صحیح را برگزینند.

فولادوند گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش منشور ارزشمند اصلاح مسیر این نهاد است و در این راستا معلمان نقش ویژه ای برعهده دارند.

گفتنی است در سی و چهارمین آیین نکوداشت مقام معلم استان مرکزی از 150 معلم نمونه استانی و 300 معلم نمونه شهرستانی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها