Portal_background_image

به همت استانداری مرکزی برگزار شد :

مراسم سوگواری حضرت فاطمه الزهرا (س) با حضور مجتهده آیت الله زهره صفاتی

مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا ( س) با حضور مجتهده کشور حضرت آیت الله صفاتی برگزار شد .
در ابتدای این مراسم آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) با اشاره به سابقه مبارزات قبل از انقلاب آیت الله صفاتی گفت :
آیت الله صفاتی از 40 سال پیش در کار فرهنگی ، فقهی ، درس و بحث و مدیریت امور زنان بوده است و امروز همچون شمع ارزشمندی است که اسلام باید به وجود ایشان افتخار کند .
وی افزود : وجود بانویی همچون آیت الله صفاتی نشان دهنده این است که می توان راه بانوی بزرگوار اسلام حضرت زهرا (س) را درهر زمانی ادامه داد و حضور ایشان در استان نقطه امیدی بر تلاش بیشتر زنان استان در فقاهت دین ، تفسیر قرآن و نهج البلاغه باشد .
آیت الله زهره صفاتی در ادامه مراسم ضمن اشاره به ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) گفت : تا شناخت مظلومیت فاطمه زهرا (س) و درک واقعی زندگی آن بزرگوار راه بسیار داریم و علیرغم تلاش های صورت گرفته در این امر خصوصا در چندین ساله بعد از انقلاب همچنان تا رسیدن به نقطه تعالی فاصله داریم وی شناخت صحیح زندگی حضرت فاطمه (س) را امری در رفع بسیاری از مشکلات جامعه خواند و گفت : ما در تمام عرصه ها چه هنر ، گفتار ، نوشتار ، باید وجود مقدس حضرت زهرا (س) را معرفی کنیم و این امر را وظیفه بدانیم .
آیه الله صفاتی در خصوص ضرورت شناخت زندگی ائمه گفت : در دنیای کنونی ما که حقیقتا دنیای فساد است بیان زندگی ائمه و بزرگان راهگشاست ، زندگی پیامبر و اهل بیت خصوصا حضرت فاطمه زهرا (س) مانند قرآن است زیرا آنان قرآن ناطق بودند همانطور که خواندن قرآن و درک آن تاثیرات عمیق بر انسان دارد آشنایی با زندگی ائمه نیز همان تاثیر را دارد .
وی افزود : وجود مطهر حضرت زهرا (س) خیر کثیر است و همه خوبی ها در ایشان جلوه گر است و برای حضور در محضر کبریا باید با وجود ایشان آشنا شد .
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها