Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: بهر گيري از تجربيات حوادث گذشته در مديريت بحران آينده/ نقش موثركارگاه آموزشي مديريت بحران در توانمندسازي مديران

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که در محل استانداری برگزار شد، بر بهره گیری از تجربيات مسئولان و مديران پيشين در امر مقابله با بحران تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: كشور ايران از نظر مواجهه با حوادث مختلف سابقه ديرينه‌اي دارد  كه از يك سو بيانگر اهميت مقابله با بحران است و از سويي بيانگر وجود تجربياتی گرانبها در خصوص مقابله با انواع مختلف بحران‌ها به لحاظ طبیعی و یا با منشاء بیرونی است.

استاندار مرکزی با اشاره  اهميت بالاي استفاده از تجربيات مسئولان و مديران پيشين در امر مقابله با بحران، تصریح کرد: در این زمینه از افراد صاحب تجارب ارزنده ای در ایران برخوردار هستیم که برگزاری کارگاه های آموزشی می تواند این تجربیات را در کنار هم تجمیع کند و راندمان بالایی را برای مقابله با بحران بوجود آورد.

وی ادامه داد: باید بانک اطلاعاتی از افراد دارای تجربه مدیریت  بحران های بزرگ در کشور  تهیه شود و تجارب آنها احصا و مورد بهر ه برداری قرار گیرد.

زمانی قمی با بیان اینکه امروز آتش فتنه‌های تکفیری حول کشور ما زبانه می‌کشد، بیان کرد: به فضا خداوند و هوشیاری عناصر داخل کشور این مسأله هدایت و کشور از امنیت برخوردار است.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: با وجود تمام این هوشیاری‌ها باید احتمال وقوع بحران‌هایی که منشأ بیرونی را دارا هستند، در کشور پیش‌بینی کرد و برای مقابله با این بحران ها آمادگی داشت.

وی تشکیل کارگاه مدیریت بحران با رویکرد رسیدن به فضای هماهنگی مدیران استان‌را در مقابله با حوادث دشوار یک اقدام مهم برشمرد و تصریح کرد: با تشکیل این کارگاه‌ها تجربیات کنار هم قرار می‌گیرند و راهکار مقابله با بحران به وجود می‌آید.

استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی از مجموع 25 حادثه متنوع در کشور 20 حادثه را تجربه کرده است و مدیران استان در این زمینه همکاری خوبی را در مواجهه با این حوادث به عمل آوردند که این روحیه باید تقویت شود.

زمانی قمی با بیان اینکه یک استان نمی‌تواند تنها با حوادث پیرامون خود آشنایی داشته باشد، تصریح کرد: استان مرکزی ممکن است در یک حادثه معین استان دیگری شود لذا باید با تمام کشور به تبادل تجربه بپردازد.

وی بیان کرد: تشکیل کارگاه آموزشی مدیریت بحران با رویکرد رسیدن به فضای هماهنگی مدیران استان‌ها یک مسیر است و انتقال دانش را در این حوزه هموارتر می‌کند.

استاندار مرکزی بیان کرد: تشکیل این کارگاه آموزشی یک فرمان حکومتی است و منطق ایجاد می‌کند خود را به دانش و روش‌های نوین و جامعی که به درستی با بحران مقابله می کند، مجهز نمائیم.

زمانی قمی با اشاره به فرا رسیدن راهپیمایی بزرگ روز قدس خاطر نشان کرد: فریاد مسلمانان در این روز فریاد اعتراضی سراسر جهان است به ترورسیم و این صداها هر سال پر خروش تر می شوند.

وی افزود: امیدوارم امسال هم  همه دستگاه های فرهنگی، احزاب ، تشکلها و گروه ها  برای باشکوه شدن این راهپیمائی و اعتراض عمومی و مسالمت آمیر که با حضور مردم روزه دار که خواسته آنها توقف آدم کشی و اشغال است و خواسته بحقی نیز می باشد ، تلاش کنند چرا که  این روز متعلق به همه کسانی است که اهل منطق هستند و از زجر کشیدن دیگران زجر می کشند.

اکبرپور معاون امور آمادگي و مقابله سازمان مديريت بحران و مشاور سازمان مديريت بحران كشور نیز اظهار کرد: از 43 مورد بلایی که در دنیا اتفاق می‌افتد 34 مورد در کشور تجربه شده و این شرایط می‌طلبد که آمادگی لازم جهت اقدام به موقع و مطلوب را در شرایط بحرانی داشته باشیم.

وی بیان کرد: اقدام مناسب جهت مقابله با شرایط بحرانی نیاز به توانمندی مدیران مرتبط دارد و بر این اساس کارگاه‌های آموزشی برای مدیران در نظر گرفته شد که این کارگاه‌ها به صورت مشترک برای استان‌های متناظر برگزار می‌شود.

گفتنی است كارگروه آموزشي مديريت بحران به صورت شبانه‌روزي در رامسر برگزار می شود و مقرر شد تمامي مديران دستگاه‌هاي اجرايي مديريت بحران استان مركزي به رياست معاون هماهنگي امور عمراني استانداري جهت آموزش نحوه مقابله با بحران و مديريت صحيح در شرایط بحرانی در این نشست حضور پيدا كنند.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها