Portal_background_image

استاندار مركزي: بهره گيري از معادن فرصت مغتنمي براي ايجاد اشتغال پايدار است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران که در محل استانداری برگزار شد، گفت: استفاده از ظرفیت معادن که در اختیار کشور است راهبردی اساسی برای مقابله با لشکر بیکاری است.

زمانی قمی استاندار مرکزی مسئله بیکاری را دغدغه اصلی مسئولان نظام  و خطرناک ترین لشکر عنوان کرد و گفت: استفاده از ظرفیت معدن که در اختیار کشور است راهبردی مهم برای مقابله با لشکر بیکاری است.

زمانی قمی خاطرنشان کرد: در گذشته در این بخش هم مانند سایر بخشها انضباط حاکم نبود، به همین دلیل شاهد در زمینه معادن دچار به هم ریختگی می باشیم که با این موضوع نه تنها در استان بلکه در کشور روبرو هستیم.

استاندار مرکزی پیروزی بزرگ اجرایی شدن برجام را تبریک و شادباش گفت و افزود: دستیابی به این مهم فراز و فرودهای فراوانی به همراه داشت، اما سرانجام خرد و عقل بر افراطی‌گری در دنیا و در داخل کشور پیروز شد. 

وی افزود: تلاش تیم مذاکره‌کننده و هدایت مقام معظم رهبری همه دست به دست هم داد و بالاخره این پیروزی نصیب کشور شد.

زمانی قمی گفت: ما دو مسیر بیشتر نداشتیم یا باید در همین مذاکره برتری گفتمان را ثابت می‌کردیم یا منتظر درگیری می شدیم، تمام کشورهایی که ذیل فصل هفت شورای امنیت رفتند کارشان به درگیری رسید جز ایران که به سلامت از این مسئله عبور کرد.

استاندار مرکزی گفت: شاید امروز نتوان اهمیت دستگاه دیپلماسی را در این غوغاها اثبات کرد، اما تاریخ قضاوت خواهد کرد که چه خدمت بزرگی را به سرزمین ایران، انقلاب و مردم کردند.

 نادعلی اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز در این دیدار با اشاره به وجود چهار رسته در سازمان نظام مهندسی معدن گفت: بخش معدن 28 درصد، زمین شناسی 50 درصد، نقشه برداری هفت درصد، متالوژی استخراجی یک درصد و سایر رشته های مرتبط چهار درصد تخصص‌ها را در این سازمان به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به وجود 33 هزار و 350 نفر اعضای این سازمان، افزود: از مجموع اعضا 73 درصد را مردان و 27 درصد را زنان تشکیل داده اند.

وی تعداد معادن فعال در کشور را 6 هزار و 742 معدن برشمرد و گفت: از این تعداد دو هزار و 942 معدن دارای مسئول فنی هستند.

اسماعیلی حفظ و بهره‌وری منابع معدنی و ترویج اصول فنی مهندسی در فعالیت‌های معدنی و تعامل بین وزارتخانه و سایر تشکل‌های فنی مهندسی را از مهمترین اهداف سازمان برشمرد.

وی  آموزش و ارتقای علمی اعضا و نظم و انضباط در معادن کشور را از مهمترین اهداف این سازمان در سال جاری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه علیرغم توان و پتانسیل استان مرکزی در زمینه معدن، متاسفانه وضعیت مکان سازمان نظام مهندسی در حد استان نیست، از استاندار خواست که زمینی را در اختیار این سازمان در استان قرار دهند و سازمان هم در حد توان خود در این راستا کمک خواهد کرد که در عرض یک سال آینده صاحب یک سرپناه در شأن سازمان نظام مهندسی معدن استان شود.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها