Portal_background_image

مشاور وزير كشور: بهره گيري از مشاركت بانوان در بدنه دولت جدي است

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در دیدار با استاندار مرکزی، گفت: بهره گیری از توان و مشارکت فعالانه بانوان در بدنه دولت جدی است و در این راستا اقدامات هدفمندی صورت گرفته است.

 فریبا نظری پورکیایی مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده اظهار کرد: شایسته سالاری ملاک انتخاب بانوان توانمند برای احراز پست های مدیریتی در دولت است و شناسایی زنان نخبه و شایسته در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: وزیر کشور در سه ماه گذشته در شورای معاونان دستوری به حوزه های تخصصی از جمله حوزه بانوان ارایه دادند تا افراد توانمند برای انتخاب فرماندار، معاون فرماندار و بخشدار شناسایی شوند و این ماموریت به مرکز مطالعات واگذار شد.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده ادامه داد: فهرستی از بانوان توانمند کشور در حوزه ستادی وزارت کشور و استان ها در سه بخش تهیه و به وزارت کشور ارایه شده است.

استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: تلاش ها برای استفاده از توان بانوان در بخش های مدیریتی به کار گرفته شده اما در بخش هایی از جمله مجموعه استانداری مشکل کمبود نیرو وجود دارد.

آقازاده افزود: در یک سال گذشته یک مدیرکل، سه معاون مدیرکل، چند معاون فرماندار و بخشدار زن در این استان منصوب شده اند اما هنوز کمبود بانوان در حلقه مدیریتی وجود دارد.

وی بیان کرد: مجموعه عملکرد مدیران استان مرکزی در بخش بانوان مطلوب است و تلاش شد برای نخستین بار فرماندار زن در استان مرکزی منصوب شود، که محقق نشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی هم در این نشست گفت: نگاهی که دولت تدبیر و امید در به کارگیری زنان توانمند در بدنه مدیریتی دارد، در دولت های گذشته نبوده است.

حقیقی افزود: استاندار مرکزی به عنوان نماینده دولت در این استان نیز نگاه ویژه ای در این راستا دارد و تاکنون گام های بلندی برای به کارگیری زنان توانمند در بدنه مدیریتی استان مرکزی برداشته شده است.

گفتنی است شرکت در نشست های مشترک کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شورای هم اندیشی بانوان، بانوان مدیر استان مرکزی، بررسی طرح یادمان بانوان مفاخر و مشاهیر کشور، بازدید از مرکز خوداشتغالی بانوان روستایی و بازدید از کانون اصلاح و تربیت اراک از دیگر برنامه های مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در سفر به استان مرکزی است.


دسته بندی

مدیر کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها