Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: بهره گيري از مشاركت‌هاي مردمي و تقويت كاركارشناسي دو راهبرد موثر در مبارزه با مواد مخدر

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ، گفت: مبارزه با مواد مخدر و مقابله با اعتیاد نیازمند بهره گیری از مشارکت های مردمی است و در این زمینه باید استفاده از ظرفیت کارشناسان در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تقویت شود.

آقازاده استاندار مرکزی  اظهار کرد: موفقیت در امر مبارزه با مواد مخدر بدون همکاری مردم، خانواده ها و  سازمان های مردم نهاد  میسر نخواهد شد.

استاندار مرکزی افزود: معضل اعتیاد در جامعه به مسائل مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی، گستردگی افسردگی و نبود نشاط اجتماعی مربوط است.

وی افزود: در نشست های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید  از ظرفیت کارشناسان در زمینه های مختلف  بهره گرفت  چرا که این اقدام تسلط شورا را برای ورود به جزئیات این معضل اجتماعی فراهم می کند و پرداختن به گزارش و همایشها و ... در این جلسات نمی تواند به تنهایی در تحقق اهداف شورا موثر باشد.

آقازاده گفت: مباحث کارشناسی با صورت  دسته بندی در نشست های این شورا طرح موضوع شود تا  راهکارهای اجرایی از نتایج  این مباحث احصا شود، گرچه تا کنون نیز در این مسیر حرکت کرده ایم ولی  تقویت این امر می تواند منجر به اتخاذ تصمیماتی شود که بتوانیم در کند شدن شتاب معضل اعتیاد گام های موثری برداریم.

استاندار مرکزی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در مقابله با اعتیاد، گفت: رسانه ها و صدا وسیما در کند شدن شتاب معضل اعتیاد نقش موثری دارند و باید در این زمینه نقش آفرینی کنند.

وی افزود: ادعای ریشه کنی اعتیاد در دنیا و جامعه کذب است و به هیچ عنوان نمی توان آن را مهار کرد اما با کار کارشناسی و اجرای برنامه های هدفمند می توان روند آن را کاهش و کنترل کرد.

وی بیان کرد: با وجود تلاش های گسترده در امر مبارزه با مواد مخدر در بخش های پیشگیری، مقابله و درمان، آمار گرایش افراد به مواد مخدر و جرایم مربوط به آن در کشور و استان مرکزی در حال افزایش است.

استاندار مرکزی ادامه داد: این مهم به معنای بی اثر بودن نشست ها و برنامه های مختلف نیست، بلکه عمق این معضل بالا است و شرایط جغرافیایی ایران و سود سرشار قاچاق مواد مخدر این معضل را برای ایران دوچندان کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تامین مکانی برای غربالگری معتادان متجاهر از وظایف شهرداری است و از قول مساعد شهرداری اراک برای تامین این مکان بیش از سه سال می گذرد.

استاندار مرکزی افزود: تامین این مکان توسط شهرداری اراک مصوبه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر این استان را داراست و شهرداری مکلف است تا نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دیگر مکانی را به صورت موقت یا دایم به این شورا اعلام کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بیش از 152 ویژه برنامه در هفته مبارزه با مواد مخدر در این استان پیش بینی شده است.

شاه محمدی حیدری افزود: ستاد مبارزه با موادمخدر کشور شیوه نامه ای در خصوص اجرای برنامه های این هفته اعلام کرده که این شیوه نامه برای برش شهرستانی به فرمانداران این استان ابلاغ شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی افزود: ایجاد 2 مرکز جدید ترک اعتیاد ویژه زنان در استان مرکزی با جدیدت در دستور کار قرار دارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها