Portal_background_image

استاندار در بازديد از شركت صنايع نخ خمين: بهره گيري از فناوري هاي نوين و نوسازي تجهيزات راهبرد نجات بخش شركت نخ خمين است

آقازاده استاندار مرکزی ضمن بازدید از شرکت صنایع نخ خمین در نشست بررسی مسائل و مشکلات این شرکت،گفت: بهره گیری از فناوری های نوین و نوسازی تجهیزات تنها راه نجات شرکت صنایع نخ خمین است که باید در دستور کار قرار گیرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: فرسودگی خطوط تولید، کمبود سرمایه در گردش و مواد اولیه از مشکلات پیش روی شرکت صنایع  نخ خمین است که باعث می شود هزینه کرد این کارخانه با درآمد آن مطابقت نداشته باشد.

وی افزود:  انجام سرمایه گذاری بزرگ توسط  شرکت آتیه دماوند  یا واگذاری این  شرکت به بخش خصوصی با اهلیت دو راهکار موثر در راستای رفع مشکلات این شرکت و خروج از شرایط فعلی است.

 استاندار مرکزی بیان کرد: حدود  130 کارگر در شرکت صنایع  نخ خمین مشغول فعالیت هستند که تلاش ما بر  استمرار فعالیت آنان می باشد و تا زمانیکه این شرکت فعال است و کارگران آن مشغول کار می باشند باید تلاش شود  حمایت های لازم در موضوع  تامین مواد اولیه، تخصیص ارز و اعطای تسهیلات ارزان انجام تا این شرکت بیش از این دچار چالش های اقتصادی و کارگری نشود.

آقازاده با بیان اینکه وسعت کارخانه نخ خمین، 144 هکتار است افزود: 106 هکتار از این وسعت، زمین بایر است که می توان با تمهیدات لازم، توسعه فرآیند تولید را دنبال کرد.

آقازاده خاطر نشان کرد: تا کنون از سوی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان خمین  از این شرکت  حمایت خوبی شده که امید است این حمایت ها تا نوسازی کارخانه و ورود به چرخه تولید ملی و بازگشت به دوران خوب گذشته  استمرار داشته باشد.

فرماندار خمین نیز گفت: صنعت نساجی خمین 144 هکتار وسعت دارد 38 هزار هکتاراز آن را سالن تولید و 23 هزار متر مربع انبار و سوله تشکیل داده است.

 طهرانی افزود: رکود بازار، کمبود نقدینگی، فرسودگی تجهیزات و فناوری و واردات کالای خارجی موجب شده صنعت نساجی خمین با کمتر از 20 درصد ظرفیت اسمی فعالیت کند و زیان دهی این مجتمع صنعتی مهم را به دنبال داشته است. 

وی توضیح داد: افزایش قیمت ارز در سال جاری و خارج شدن از شمول دریافت ارز مبادله ای، نقدینگی و سرمایه در گردش این صنعت را به یک سوم کاهش داد.

فرماندار خمین گفت: این صنعت به سبب تک واحد بودن در خمین از ویژگی بارزی برخوردار است و از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای احیای مجدد آن استفاده شد. 

وی افزود: اینک 130 فرصت شغلی در واحد صنایع نخ خمین فراهم است که با وجود همه مشکلات حقوق معوقه ندارد.

گفتنی است شرکت صنایع نخ خمین (نخ طلا) در سال 1364 آغاز به کار کرد و از سال 1365 به دلیل بدهی به تملک بانک صنعت و معدن در آمد و از سال 1381 به شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند واگذار شد. 
در شرکت صنایع نخ خمین نخ های اکریلیک، هایپالیکی و مواد اولیه فرش تولید می شود. 

یادآور می گردد  بازدید از راه ارتباطی خمین - محلات ، بازدید از راه ارتباطی خمین - شازند و بررسی مشکلات صنعتگران و راه های خمین از برنامه های سفر یک روزه استاندار مرکزی به خمین است.

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها