Portal_background_image

استاندار : بهره گيري از فناوري هاي نوين و نوسازي تجهيزات راهبرد موثر رفع مشكلات صنايع است

زمانی قمی استاندار مرکزی در پنجاه و نهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: بهره گیری از فناوری های نوین و نوسازی تجهیزات راهبرد موثر رفع مشکلات صنایع استان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسه هماهنگ کردن موضوعات و مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ برای طرح در جلسه  با حضور وزیر صنعت، معدن، تجارت، مدیران بانک ها و مسئولین ذی ربط است.

وی افزود: در حوزه اقدامات استانی و پیگیری های ملی آن چه که در توان مسئولان استان بوده است برای رفع مشکلات صنایع بزرگ استان انجام شده است  اما همچنان پیگیر هستیم تا  مشکلات این صنایع گره گشائی شود.

استاندارمرکزی گفت: اگرچه ممکن است صنایع بزرگ استان مشکلات فراوانی داشته باشند اما باید در نظر داشت که بخش عمده مشکلات آنان پیگیری شده و علیرغم اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی به دستگاه های دولتی اعم از آب، برق و گاز بدهکار هستند، اما همچنان به این واحدها خدمات رسانی می شود.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه نتیجه  تصمیم گیری ها در این جلسات باید اداره درست استان باشد، گفت:با توجه به اینکه  برخی صنایع  با مشکلاتی از قبیل معوقه و چک برگشتی روبرو هستند، استفاده از تسهیلات برای رفع مشکلات  این صنایع نمی تواند کارساز باشد و در بلند مدت باعث بروز مشکلات بیشتری برای آنها خواهد شد.

وی ادامه داد: صنایع برای ایجاد رقابت و رونق تولید، نیاز به نوسازی تجهیزات و جذب سرمایه گذاری خارجی دارند تا بتوانند مشکلات خود را ساماندهی کنند و باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

 زمانی قمی گفت:  واحدهای تحقیق و توسعه صنایع باید به دنبال بهره گیری از فناوری های نوین و روزآمد کردن حوزه تولید  باشند و با پشت میزنشینی و تکرار موضوعات گذشته و پیدا کردن مسکّن های موقتی نمی توان برای حل مشکلات صنایع راه حل موثری پیدا کرد.

زمانی قمی با اشاره به پیگیری های انجام شده برای رفع مشکلات شرکت هپکو، تصریح کرد: مجوز فروش بخشی از املاک و دارایی های غیرمولد شرکت هپکو از شرکت خصوصی سازی گرفته شده تا از محل آن بدهی کارگران این شرکت به طور کامل پرداخت شود.

وی اظهار کرد: هرچند فروش ملک به زودی ممکن نیست و فرآیند زمانی را می طلبد اما، مطالبات معوق کارگران هم تسویه خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت: بخشی از مشکلات شرکت هپکو درحوزه اصلاح قرارداد شرکت با سهامدار است که این موضوع به سازمان خصوصی قبولانده شده و سهامدار این واحد تولیدی متعهد شده پس از تسویه کامل بدهی کارگران، این شرکت را راهبری و تولید را مدیریت کند.

زمانی قمی گفت: گرفتن مجوز ترک تشریفات برای خرید دولت از شرکت هپکو را بصورت جدی پیگیری خواهم کرد.

وی اظهار کرد: حقوق و دستمزد کارگران استان نباید به تعویق افتد و با توجه به نزدیک بودن بازگشایی مدارس باید هر چه سریعتر مسائل مرتبط با این شرکت نهایی شود.

وی اظهار کرد:شماری از واحدهای صنعتی استان نظیر ساینا دلیجان با استفاده از فرصت ایجاد شده در پسا برجام، موفق عمل کردند که باید برای اجرای طرح توسعه  به این شرکت ها کمک شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برخی واحدهای صنعتی استان مانند واگن سازی مشکل خاصی ندارد و خواهان دریافت تسهیلات بانکی هستند تا بهره برداران توان خرید محصولات این شرکت را داشته باشند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر وامید نجات شرکت واگن پارس از مشکلات است، افزود: کشور به هشت هزار واگن مترو نیاز دارد که اگر 20 یا 30 درصد سهم واگن سازی در اراک باشد، نجات این شرکت اتفاق می افتد.

وی اظهار کرد: برای نجات شرکت  واگن پارس و دیگر صنایع استان مدافع مسیر و روشی هستم که در کوتاه ترین زمان بتواند این شرکت را  احیا کند.

وی افزود: امروز که سرمایه گذار خارجی خواهان سرمایه گذاری در واگن پارس است از این فرصت استفاده و از منافع  مردم، این شرکت و استان دفاع خواهم کرد.

وی افزود: درخصوص تصمیم وزرا برای شرکت واگن پارس موضع من دفاع از دولت خواهد بود  و راهی که منطقی و قانونی باشد را دنبال خواهم کرد.

وی اظهار کرد: واگن پارس اراک با سرمایه گذاری خارجی احیا می شودو محصولات این شرکت دوباره در حوزه ریل در خاورمیانه به جایگاه نخست دست پیدا می کند.

استاندار مرکزی گفت: واحد صنعتی ایرالکو با چهار هزار و 700 نیرو و با وجود دشواری های اقتصادی معوقه ندارد و باید از مدیریت مطلوب آن قدردانی شود.

زمانی قمی افزود: انتقاد و تقدیر دو بال برای رشد و توسعه هستند که باید بهنگام و درست از آن ها در حوزه مدیریتی استان بهره گرفته شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه  استان نیز گفت: این نشست برای بررسی مشکلات و مطالبه مدیران واحدهای بزرگ صنعتی استان و به منظور طرح آن ها در نشست مدیریت ارشد اجرایی استان با وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل بانک های ملی و ملت برگزار شده است.

یادگاری افزود: در پنجاه و نهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی مشکلات و موانع تولید شرکت های ماشین سازی، آذرآب، واگن سازی، ایرالکو، آلومینیوم و ساینا دلیجان مورد بررسی قرار گرفت.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها