Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: بهره گيري از ظرفيت گردشگري خنداب در جذب سرمايه گذار/ لزوم توسعه صنايع تبديلي محصولات كشاورزي در خنداب

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای اداری شهرستان خنداب ، گفت: ظرفیت های گردشگری شهرستان خنداب مشوقی برای جذب سرمایه گذار در این خطه است لذا سرمایه گذاران را به حضور در شهرستان خنداب دعوت می کنم.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: شهرستان خنداب علاوه بر ظرفیت های کشاورزی و باغداری ظرفیت بسیار ارزشمندی در بخش گردشگری دارد که باید زمینه بهره برداری از این ظرفیت از سوی مسئولان ذیربط فراهم شود.

وی با بیان اینکه  ظرفیت های گردشگری شهرستان خنداب مشوقی برای جذب سرمایه گذار در این خطه است، افزود:  این شهرستان دارای ظرفیت های فراوانی برای احداث مجتمع های تفریحی و گردشگری ، کمپ های ورزشی ، دهکده های توریستی و ... می باشد لذا  از تمامی سرمایه گذارانی که توانایی حمایت از پروژه های گردشگری و ورزشی را دارند دعوت می کنیم تا از ظرفیت های این منطقه استفاده کنند.

استاندار مرکزی بر معرفی ظرفیت های گردشگری خنداب تاکید کرد و  گفت: رونق صنعت گردشگری در خنداب می تواند در کنار کشاورزی محور جدیدی برای فعالیت های اقتصادی مردم این شهرستان باشد.

آقازاده ابراز کرد: شهرستان خنداب در زمینه کشاورزی و تولید محصولات باغی در جایگاه خوبی قرار دارد لذا در این شهرستان صنعت باید در راستای خدمت به کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی موثر واقع شود.

وی با تاکید بر توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق محروم ، عنوان کرد: سهم استان مرکزی از مجموع یک و نیم میلیارد دلار اعتبار دولت ویژه اشتغال پایدار روستایی و شهرهای کمتر از 10 هزار نفر جمعیت سه هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

استاندار مرکزی گفت:70 درصد از شهرهای استان مرکزی کمتر از 10هزار نفر جمعیت دارند و این اعتبار مشمول بسیاری از شهرهای این استان از جمله خنداب می شود که باید در جهت بهره گیری از آن تلاش جدی شود.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم در بخش اعتبارات مناطق محروم به شهرستان خنداب توجه ویژه ای شود، گفت: امیدوارم بتوانیم یک میلیارد ریال از محل عوارض ناشی از جرائم رانندگی به شهرستان  خنداب کمک  نمائیم.

آقازاده گفت: بیمارستان خنداب یکی از اقدامات مهم دولت در شهرستان بوده است و همه باید برای تجهیز و توسعه آن مساعدت کنند.

استاندار مرکزی گفت: نقاط مختلف کشور با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند اما، استفاده از روش های نوین آبیاری ابزار علمی در کشاورزی به استفاده بهینه مصرف آب کمک می کند.

آقازاده افزود: تولید صیفی و محصولات کشاورزی باید از روش های سنتی و آب بر فاصله گرفته و به صورت گلخانه ای کشت شود تا مدیریت مصرف آب در این حوزه بیش از پیش اعمال شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود وجود کارخانه آب سنگین را در خنداب به عنوان صنعت هسته ای صلح آمیز افتخار این خطه عنوان کرد و گفت: مسئولان این کارخانه باید  نگاه ویژه ای به مسائل و مشکلات مردم این شهرستان داشته باشند و حقوق قانونی شهرداری و مردم  باید رعایت شود.

آقازاده  اظهار کرد: شهرستان خنداب مسیر توسعه را به خوبی می پیماید و در سال های اخیر شاهد پیشرفت و توسعه این شهرستان بوده ایم.

وی بیان کرد: خنداب درحال گذار توسعه است و باید با فراهم شدن امکانات این خطه به جای مهاجرت فرستی، مهاچرپذیر شود.

مقدسی نماینده مردم  شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز  گفت: باوجود وجود ظرفیت های ارزشمند کشاورزی در خنداب به ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی در این شهرستان آنچنان که باید توجه نشده و این نقیصه در زنجیره تولید و فرآوری محصولات کشاورزی خنداب باید با همت مسئولان برطرف شود. 

 مقدسی افزود: سال گذشته پنج هزارتن محصول کشمش در این شهرستان تولید شد اما امسال به علت سرمازدگی باغات انگور به شدت آسیب دیده و تولید کشمش با مشکلاتی همراه است.

وی اظهار کرد: حوزه کشاورزی شهرستان خنداب به توجه ویژه نیاز دارد و تجهیز مزارع به آبیاری نوین اولویتی ضروری است.

نماینده مردم شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان افزود: احیای قنوات و توسعه صنایع تبدیلی از نیازهای اصلی خنداب است و انتظار می رود مدیریت ارشد استان و دستگاه های متولی نگاه ویژه ای به این مهم داشته باشند. 

مقدسی در ادامه افزود: با رایزنی ها و نشست های مختلفی که با مسئولان برق منطقه ای باختر و شرکت توزیع برق استان انجام شده موانع پیش روی پست برق ۶۳ کیلو ولت جاورسیان به زودی رفع می شود.

فرماندار شهرستان خنداب نیز در این نشست گفت: با راه اندازی بیمارستان مهر خنداب هشت پزشک این مجموعه به ۲۴ نفر افزایش یافته و هفت پزشک متخصص نیز خدمات درمانی ارائه می کنند.

 غیاثی افزود: شانه سازی برخی محورهای خنداب، شروع عملیات اجرایی سالن ورزشی بانوان، مقاوم سازی ۳۹ کلاس درس مدارس خنداب، هماهنگی مدیریت آب، برگزاری کنکور سراسری بعد از ۳۸ سال برای اولین بار، راه اندازی حمل و نقل درون شهر، استقرار برخی ادارات، صدور یک هزار و سند مالکیت و پیگیری پرداخت یارانه محصولات کشاورزی از اهم اقدامات انجام شده در سالهای اخیر در خنداب بوده است.

وی، طرح های در دست اقدام این شهرستان را شامل، هوشمند سازی مدارس به تعداد ۱۰۰ کلاس درس، تکمیل ساخت سالن ورزشی دهچال، تخصیص زمین چمن سالن ورزشی خنداب همدلی و جاورسیان، تخصیص و تکمیل مجتمع فرهنگی و اجرای طرح هادی روستایی عنوان کرد.

غیاثی، اختصاص اعتبار برای تنها استخر شناس شهرستان، حمایت از استقرار صنایع، ساماندهی چاههای غیرمجاز، تعریض محور خنداب - پلدواب، ارتقا سیستم مخابرات و پرداخت یارانه کشمش را از مهمترین مطالبات مردم خنداب عنوان کرد.

گفتنی است استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان خنداب با خانواده شهید مسعود مرادی در روستای دهسد خنداب دیدار کرد. 
بازدید از روند ساخت سیلوی گندم خنداب در زمینی به وسعت 10 هزار متر مربع و با ظرفیت 12 هزار و 500 تن و با سرمایه 40میلیارد ریالی و حضور در آیین آغاز عملیات اجرایی بسته بندی کشمش روستای دهسد خنداب با سرمایه آورده 27 میلیارد ریال با زمینه اشتغال 17 نفر و بازدید از بخش های مختلف بیمارستان مهر خنداب از دیگر برنامه های استاندار مرکزی در سفر یک روزه به این شهرستان بود. 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها