Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: بهره گيري از ظرفيت هاي گردشگري استان در جهت جذب سرمايه گذار

زمانی قمی استاندار مرکزی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی استان که با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در زرندیه برگزار شد،گفت: ظرفیت های گردشگری استان مرکزی فرصت مناسبی به منظور جذب سرمایه گذار در راستای رونق صنعت گردشگری، اشتغال پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به سوابق تاریخی و فرهنگی و وجود ابنیه تاریخی و مذهبی در استان، اظهار داشت: استان مرکزی علاوه بر ظرفیت های تاریخی و فرهنگی، از موقعیت جغرافیایی خاص برخوردار است که این امتیاز بزرگی برای شهرستان های استان محسوب می شود .

وی افزود: استان مرکزی در مسیر شاهرگ های مواصلاتی شمال- جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد و همین ظرفیت، سبب حضور تعداد زیادی از مسافران در این استان است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: این امتیاز موجب شده سالانه مسافران زیادی در شهرستان های استان از جمله اراک تردد کنند و همین امر وظایف دستگاه های خدمات رسان را به خصوص در ایام نوروز و فصل تابستان سنگین می کند.

زمانی قمی بیان کرد: با توجه به چنین شرایط و موقعیت جغرافیایی در کنار وجود جاذبه های تاریخی و گردشگری و ابنیه مذهبی در بسیاری از شهرستان های استان به خصوص ساوه، زرندیه و محلات، می توان این استان را در کنار صنعت و کشاورزی به قطب صنعت گردشگری هم تبدیل کرد که لازم است توجه خاص به منطقه صورت بگیرد.

زمانی قمی تصریح کرد: کمیته های هشت گانه سفر استان مرکزی چهار نشست برای ارایه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزی برگزار کرده است و پنجمین نشست  ستاد نوروزی استان با حضور معاون رئیس جمهوری برگزار شد.

استاندار مرکزی افزود: همه دستگاه ها باید با تعامل و اتحاد، باید نوروزی با نشاط و پر طراوت را به مردم هدیه کنند.

وی اضافه کرد: ایجاد بازارچه های صنایع دستی و گردشگری در معرفی این استان به مسافران و مهمانان نوروزی نقشی ارزنده دارد.

گفتنی است معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر یکروزه خود به شهرستان های ساوه و زرندیه علاوه بر حضور در نشست ستاد خدمات سفر استان مرکزی از سایت تاریخی آوه، بازارچه صنایع دستی و موزه مسجد جامع ساوه بازدید کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها