Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد : بهره گيري از ظرفيت هاي معلولين در بخشهاي مختلف جامعه

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با معلولین نخبه استان، بر بهره گیری از ظرفیت های معلولين در بخشهاي مختلف جامعه تاکید کرد.

استاندار مرکزی گفت: معلولین دارای استعداد بالقوه نهفته در زمینه های مختلف هستند که می طلبد با بهره مندی از ظرفیت خیرین زمینه شکوفایی استعدادهای معلولین را فراهم کنیم.

وی تعداد معلولین استان را بالاتر از سرانه کشوری عنوان کرد و گفت : در استان مرکزی ۱۷ هزار نفر معلول وجود دارد که از میانگین کشوری که هشت درصد است بالاتر می باشد.

آقازاده با بیان اینکه توانخواهان جامعه قشر سربار نیستند افزود : باید با حمایت همه جانبه تمامی دستگاه ها ، گام های مثبتی در راستای پرورش استعدادهای بالقوه آنان برداشت .

وی افزود : معلولین نخبه در رشته های مختلف فعالیت دارند و با کسب موفقیت برای افراد سالم جامعه الگو هستند و برخی از آنان صاحب ایده های نو و طرح های کارآمدی هستند.

استاندار مرکزی گفت: شناسایی ظرفیت معلولان بیکار برای داشتن شغل متناسب می تواند وضعیت روحی آنها را التیام بخشد که در این خصوص میتوان از ظرفیت خیرین بهره مند شد .

آقازاده افزود: ظرفیت معلولین باید به شیوه های مختلف از جمله رسانه ها و برگزاری همایش به جامعه معرفی شود و در بخش های مختلف به کارگیری شود.

نماینده عالی دولت در استان استفاده از ظرفیت خیرین درون و برون استانی را برای ساخت مجتمع های مختلف کارآفرینی اقدامی مثبت دانست و بیان داشت : خیرین با مشارکت بیشتر خود در راستای تامین نیازها و ظرفیت معلولین می توانند بسیار مثمر ثمر باشند .

  وی بیان داشت: نمایندگانی از جامعه معلولین در مسابقات جهانی، علمی و ورزشی تیم های رباتیک، فیزیک و شیمی در رشته های مختلف حضور و صاحب مدال و افتخارآفرین هستند که بهره گیری از بخش خصوصی می تواند زمینه شکوفایی این استعدادها را فراهم کند .

آقازاده افزود: بیماری های ارثی از دلایل بروز معلولیت به شمار می رود که میتوان با آگاه سازی خانواده ها در اقدامات موثری در پیشگیری از بیماری های موروثی انجام داد.

وی اظهارداشت: استان مرکزی آمادگی دارد به منظور بهبود شرایط و قوانین در راستای رفع مشکلات جامعه معلولین پیشقدم باشد.

استاندار مرکزی اظهار داشت : با همفکری و هماهنگی بیشتر باید امکانات را به‌ گونه ای پیش برد که در راستای خدمتگزاری به معلولین بتوان گام های بلندی برداشت .

آقازاده با اشاره به وظیفه گسترده بهزیستی بیان داشت : می طلبد با تعامل و همکاری با خیرین و ارگان ها قدم های مثبتی در راستای کاهش مشکلات معلولین برداریم .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها