Portal_background_image

استاندار : بهره گيري از ظرفيت هاي مردمي رمز تحقق اقتصاد مقاومتي است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد مدیریت راهبری و اقتصاد مقاومتی استان که با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در محل استانداری برگزار شد، گفت: بهره گیری از ظرفیت های مردمی رمز تحقق اقتصاد مقاومتی است .

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: بهره گیری از ظرفیت های مردمی می تواند در ایجاد موفقیت های چشم گیر در عرصه و ساحت اقتصادی  نقش موثری ایفا کندکه این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش مهم مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار کرد: اتفاقات بزرگی مانند پیروزی انقلاب و همچنین پیروزی در جنگ تحمیلی با اتکا به همین توده‌های مردمی بود که تحقق یافت و حتی اگر روشن‌فکران آن زمان چندین برابر می‌شدند باز این پیروزی بدون توسل به نیروهای مردمی تحقق نمی‌یافت و همان طور که شاهد هستید این فرمول در تمامی صحنه‌های پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران نقش به‌سزایی داشته است. 

استاندار مرکزی بسیج و سپاه را از محکمات انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: بسیج و سپاه جزو محکمات و فرمول محکم نظام هستند و ما یک‌ سری محکمات برای اداره کشور و بقای نظام جمهوری اسلامی داریم که نباید آنها را رها کنیم، اقدام و حرکت گروه های بسیجی با انگیزه ، با سرعت ، بدون بوروکراسی با هزینه کم و بازدهی بالاست که باید تقدیس و تجلیل شود و این حرکت دارای سبقه دینی است.

زمانی قمی با اشاره به سخنان سردار نقدی ، افزود:  ایده هایی که سردار نقدی در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی بیان کردند باید در کارگروهی مورد بررسی قرار گیرد و در جهت اجرای آنها برنامه ریزی شود و در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مطرح گردد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: کشور چین با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و با راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک و خانگی دارد اقتصاد دنیا را می‌گیرد باید در کنار صنایع بزرگ و مادر و همین طور شرکت‌های دانش‌بنیان، از ظرفیت واحدهای تولیدی کوچک و خانگی استفاده کنیم و با فرمول مویرگی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی حرکت کنیم.

وی درخصوص ایجاد صنایع تبدیلی کوچک ، ابراز کرد: تجمیع این صنایع با توجه به ویژگی های هر منطقه می تواند باعث ایجاد رقابت، تثبیت قیمت و انصاف و عدالت شود و زمینه اشتغال زایی را فراهم کند.

گفتنی است در این نشست سردار نقدی مطالبی را بیان کرد و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مدیرکل جهاد کشاورزی و رئیس اتاق اصناف اراک نیز مواردی را مطرح نمودند.

واگذاری طرح های روستایی به بسیج، حمایت فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی از صنایع تبدیلی، همراهی جهاد کشاورزی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دانشکده علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در واگذاری مجوزهای لازم به بسیج و حمایت از اردوهای جهادی، هجرت و راهیان نور مصوبات این نشست بود. 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها