Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: بهره گيري از ظرفيت بخش خصوصي در تحقق اقتصاد مقاومتي/ لزوم افزايش اعتبارات محورهاي ارتباطي خنداب و كميجان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل فرمانداری کمیجان برگزار شد، گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی است و نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری و توسعه شهری دارد.

آقازاده با بیان اینکه سرمایه گذاری بخش خصوصی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی است: گفت: باید از ظرفیت بخش خصوصی بویژه سرمایه گذاران بومی که توانایی حمایت از پروژه های گردشگری را دارند  در جهت توسعه گردشگری کمیجان استفاده تا زمینه توسعه اقتصادی و آبادانی این منطقه فراهم شود.

وی اظهار کرد: صنعت گردشگری در وفس کمیجان مغفول مانده است و باید از این ظرفیت ملی برای اشتغالزایی و رونق تولید استفاده کرد.

 استاندار مرکزی گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان با بهره گیری از ظرفیت های سرمایه گذران به معرفی جاذبه های گردشگری مهم از جمله وفس بپردازد و به رونق گردشگری منطقه کمک کند

 آقازاده گفت: تلاش برای افزایش اعتبارات محورهای ارتباطی در کمیجان و خنداب به منظور کمک به توسعه اقتصادی و گردشگری این دو شهرستان ضروری است.

استاندار مرکزی ادامه داد : باید در کنار اعتبارات ملی از اعتبارات استانی نیز برای رفع نواقص در این دو شهرستان نهایت استفاده صورت گیرد.

وی اظهار کرد: رفع نواقص راهها در این دو شهرستان تلاش مضاعف مسئولان را می طلبد تا دیگر شاهد تلفات ناشی از سوانح جاده ای در محورهای ارتباطی این دو شهرستان نباشیم.

استاندار مرکزی گفت: دو شهرستان خنداب و کمیجان استعداد و ظرفیت های مهمی در بخش کشاورزی و صنعت گردشگری دارند اما نیازمند توسعه اقتصادی هستند که کار جمعی مدیران و داشتن برنامه های مدون لازمه آن است.

آقازاده افزود: استقرار صنعت در شهرستان کمیجان  منطبق با فعالیت کشاورزی و استفاده از صنایع تبدیلی می تواند به توسعه اقتصادی منجر شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: سهم استان مرکزی از تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی سه هزار میلیارد ریال است که لازم است سهم مناطق کمتر توسعه یافته بیشتر مد نظر قرار گیرد

وی درخصوص ناحیه صنعتی میلاجرد نیز  گفت: کمیته ای درارتباط با ناحیه صنعتی میلاجرد تشکیل و شرایط این ناحیه را مورد بررسی قرار می دهد تا در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ شود و این شهر از داشتن ناحیه صنعتی محروم نماند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مدیران کل استان مرکزی برای بررسی و رفع مشکلات دو شهرستان کمیجان و دلیجان بیشتر وقت بگذارند.

 مقدسی افزود: مسوولان با پیگیری فرایندهای اداری در جذب سرمایه ها بیش از گذشته بکوشند و با افزایش فرایند سرمایه گذاری به رونق تولید و اشتغال کمک کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: نقد منصفانه و به دور از حب و بغض همواره راهگشاست اما نباید نسبت به اقدامات مطلوب دولت، با بی انصافی برخورد شود.

مقدسی افزود: لایحه بودجه توسط دولت به مجلس تقدیم شده و اکنون در کمیسیون های مختلف در حال بررسی است و همانند سال های گذشته برخی اصلاحات روی آن اعمال خواهد شد.

فرماندار شهرستان کمیجان نیز گفت: مطالعات ناحیه صنعتی سمقاور پایان یافته است و زمین این مجموعه نیز پیش بینی شده است.

سلیمانی افزود: لایروبی قنوات و ایجاد زیرساخت های لازم در قلعه بهادری کمیجان از اولویت های صنعت گردشگری در این شهرستان است.

وی، ایجاد گلخانه، تکمیل سالن ورزشی، برخورد با چاه های غیرمجاز و ارتقا محورهای ارتباطی را از جمله مطالبات مردم کمیجان عنوان کرد.

گفتنی است در این نشست تنگناهای توسعه صنعتی برخی واحد های تولید کشاورزی و صنعتی کمیجان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
یادآور می گردد عملیات اجرایی مجتمع ظروف آلومینیوم در شهرمیلاجرد به وسعت یک هزارو ۵۰۰ متر مربع با سرمایه چهار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۰ نفر با حضور استاندار مرکزی آغاز شد. استاندار مرکزی همچنین در سفر به شهرستان کمیجان  به دیدار خانواده شهید جاویدالاثر ولی الله عاشوری رفت و با حضور در گلزار شهدای میلاجرد به مقام شامخ شهدای این خطه ادای احترام کرد و از نمایشگاه هفته فرهنگی این شهرستان نیز بازدید نمود.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها