Portal_background_image

استاندار مركزي: بهره گيري از ظرفيت بانوان در پست هاي مديريتي رويكرد استانداري است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست صمیمی با بانوان شاغل در استانداری که به مناسبت فرارسیدن روز زن برگزار شد، بهره گیری از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی را رویکرد استانداری مرکزی عنوان کرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: رویکرد دولت تدبیر و امید درانتصاب مدیران، شایسته سالاری است و باید از این فرصت به بهترین شکل برای رشد و بهبود جایگاه زنان در رده های مدیریتی در استان بهره گرفت.

وی با اشاره به  ظرفیت و توانمندی های بانوان در عرصه های  مدیریتی ، اظهار کرد: با توجه به  اینکه بانوان بخش مهمی از جامعه را تشکیل می دهند لذا استفاده از توانمندی و ظرفیت  این قشر در بخشهای مختلف  رویکرد استانداری است.

 آقازاده ابراز کرد:  تلاش می شود افزایش تعداد بانوان در مناصب مدیریتی استان را شاهد باشیم و در این مسیر بتوانیم کارنامه قابل دفاع و خوبی را ارائه نماییم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر نقش زنان در مدیریت مسایل خانواده، اظهار کرد: نقش محوری زنان در تربیت فرزندان و بسیاری ازشاخص های رفتاری و شخصیتی برجسته است.

استاندار مرکزی ادامه داد: زنان شاغل علاوه بر تکالیف همسرداری و خانوادگی ماموریت های شغلی نیز برعهده دارند بنابراین توجه به نشاط اجتماعی و سلامت آنان امری ضروریست.

استاندار مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های بانوان شاغل در استانداری ، ابراز کرد: وظیفه شناسی،  داشتن وجدان کاری و تعامل و برخورد شایسته با مردم باید سرلوحه کار کارکنان باشد.

آقازاده خاطر نشان کرد: برگزاری بیشتر این نشست ها و همچنین نشست های تخصصی با حضور بانوان باید در دستور کار دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قرار گیرد .

حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز اظهار کرد: بهره گیری از ظرفیت بانوان و جوانان در پست های مدیریتی استان با جدیت دنبال می شود و در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در انتصابات اخیر در فرمانداران و بخشداران استان  علاوه بر تعهد ،تخصص ، کار آمدی و شایستگی  بر ویژگی جوان بودن نیز تاکید شده است.

حقیقی ابراز کرد: فعال شدن خانه جوان و تسریع در احداث پارک بانوان اراک  دو اقدام مهم در راستای تحقق حقوق شهروندی است که با جدیت پیگیری می شود.

وی افزود: امیدواریم در هفته آینده بتوانیم خانه جوان و تا اردیبهشت ماه سال آتی نیز پارک بانوان اراک را به بهره برداری برسانیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ابراز کرد: شورای مشورتی زنان ظرفیتی است که می تواند ایده ها و توانمندی های این قشر را با شیوه ای موثر به سمت عمل هدایتگری کند.

 حقیقی افزود: تقویت مشارکت جویی زنان در امور تصمیم سازی و اجرایی با توجه به اینکه نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند امری اجتناب ناپذیر است و شورای مشورتی زنان باید به صورت فصلی و منظم تشکیل جلسه دهد.

گفتنی است در این نشست مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گزارشی را ارائه کرد و در ادامه تعدادی از بانوان به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

در پایان این نشست از بانوان شاغل در استانداری با اهدای لوح از سوی استاندار مرکزی تجلیل شد .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها