Portal_background_image

استاندار مركزي در آيين راه اندازي خط هوايي تهران به اراك و افتتاح آموزشگاه خلباني: بهره مندي از حمل و نقل تركيبي زيرساخت مهم توسعه استان است كه ناوگان هوايي از اركان پايه آن محسوب مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در آیین راه اندازی خط هوایی تهران به اراک، گفت: بهره مندی از حمل و نقل ترکیبی زیرساخت مهم توسعه استان است که ناوگان هوایی از ارکان پایه آن محسوب می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  استان مرکزی قطب تولیدات صنعتی، کشاورزی و گل گیاه است و می بایست با بهره گیری از ظرفیت ناوگان هوایی در زمینه صادرات این محصولات برنامه ریزی کرد.

وی افزود: تولید گل و گیاهان زینتی نیازمند حمل و نقل سریع و به موقع است و راه اندازی خط هوایی در استان می تواند به صادرات مستقیم به کشورهای هدف بیانجامد.

استاندار مرکزی ادامه داد:نخستین خط پرواز رسمی تهران به اراک توسط هواپیمای «ای تی ار» از هواپیماهای برجامی در فرودگاه اراک دایر شده است.

آقازاده گفت: راه اندازی این خط هوایی با تلاش و پیگیری مداوم استان با هدف بهره مندی از مزیت های حمل و نقل هوایی انجام شده است.

وی اظهار داشت: برقراری و استمرار این خط هوایی با حمایت مردمی، دستگاه های اجرایی، صنایع و واحدهای صنعتی و به ویژه بخش خصوصی ممکن است.

استاندار مرکزی گفت: این خط هوایی هر هفته چهار سوت پرواز دارد که با استقبال مردم، امکان افزایش شمار پروازها در طول هفته ممکن است.

آقازاده افزود: شبکه آموزش فرودگاه اراک با استفاده از 10 فروند هواپیما برای علاقه مندان دوره خلبانی راه اندازی کرده است.

وی اظهار داشت: امید است در آینده نزدیک یکی از ایرلاین های جدید کشور در فرودگاه اراک به کارگیری شود تا از ظرفیت این مجموعه درغرب کشور بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: تلاش می شود که برنامه پرواز عتبات عالیات و حج تمتع در خط هوایی فرودگاه اراک گنجانده شود و تحقق این مهم نیازمند همکاری سازمان حج و زیارت و شرکت هواپیمایی است.

مدیر فرودگاه اراک نیز در این آیین گفت: با تلاش مستمر و حمایت مسئولان استان، خط هوایی اراک به تهران دایر شده است و امید می رود که خطوط هوایی زیارتی نیز به زودی فعال شود.

حسین نسب افزود: آموزش خلبانی در فرودگاه اراک در شمال تالاب میقان در چاله 34 و 24 توسط کمیته آموزش کشور تایید شده و شرایط لازم برای راه اندازی دوره ها در این فرودگاه فراهم است.

وی اظهار داشت: فرودگاه مهرآباد تمام پروازهای آموزش نظامی به غیر از جنگنده ها را به فرودگاه اراک منتقل کرده است.

پرواز تهران اراک در روزهای دوشنبه هر هفته ساعت 6 بامداد از مبدا تهران انجام می شود و پرواز اراک به تهرن نیز در همین روز ساعت 16 و 30 دقیقه است.

گفتنی است با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان مرکز آموزش هوانوردی  نیز به صورت رسمی در فرودگاه اراکافتتاح شد.

تطویل باند فرودگاه اراک از سه هزارمتر به سه هزار و 700 متر، اجرای استریپ های دوطرف باند فرودگاه، هرکدام به عرض 75 متر و طول سه هزار و 700 متر و همچنین اجرای حدود هفت هزار و 600 متر لایتینگ باند با صرف اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید محقق شده است.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها